pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 26 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4151

W wakacje odkryj "Sekrety Pszczół" w pszczyńskim skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej zaprasza do wzięcia udziału w organizowanych od kwietnia do listopada warsztatach pszczelarskich "Sekrety pszczół" przeznaczonych dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Skansen, Zagroda Wsi Pszczyńskiej
Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" · fot. ARiP Pszczyna


Warsztaty mogą być świetnym uzupełnieniem lekcji biologii/przyrody. Podczas 1,5-godzinnych zajęć pszczelarze opowiadają o zwyczajach pszczół, wyświetlają film, a także pokazują dawne i obecne sprzęty pszczelarskie. Dzieci mogą z bliska obejrzeć pasiekę, a także (w cenie warsztatów) zwiedzić pszczyński Skansen. Dodatkowo każde dziecko otrzymuje zeszyt z ćwiczeniami i łamigłówkami pszczelarskimi oraz może przymierzyć prawdziwy kapelusz pszczelarza.

Koszt udziału w warsztatach to tylko 9 zł/dziecko. W cenie jest także bilet wstępu do Skansenu. Opiekunowie uczestniczą w warsztatach za darmo. W lipcu i sierpniu warsztaty organizowane są w poniedziałki i piątki po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Skansen, Zagroda Wsi Pszczyńskiej


new / pless.pl, źródło: ARiP ZP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.