Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 3117

Młodziczki UKS Centrum w finale Mistrzostw Śląska!

Duży sukces odniosły młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna podczas półfinału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Podopieczne Joanny Pyrek, Paulina Balcarek i Aleksandra Koczor okazały się najlepsze podczas turnieju rozgrywanego w Mysłowicach i awansowały dzięki temu do finału Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.

Balcarek, Pyrek, Koczor, siatkówka plażowa
Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Paulina Balcerek i Aleksandra Koczor - na zdjęciu z trenerką Joanną Pyrek - wygrały turniej półfinałowy w Mysłowicach i zagrają w finale Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. · fot. POSiR Pszczyna


Kategoria młodziczek (roczniki 2001 i młodsze) to najliczniejsza grupa wiekowa w Mistrzostwach Śląska w Siatkówce Plażowej. Do tych zawodów zgłoszonych zostało ponad 80 par. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna reprezentowany był przez trzy pary: Paulinę Balcarek i Aleksandrę Koczor, Sandrę Piszczek i Aleksandrę Operchalską oraz Zuzannę Jacek i Martę Konieczny. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń w młodziczkach było rozgrywanych pięć turniejów półfinałowych. Ten z udziałem pszczynianek odbywał się w Mysłowicach, a brały w nim udział również reprezentantki: Silesii Volley Mysłowice, Mikrusa Katowice oraz Jedynki Rybnik. W sumie zagrało 19 par, a z wszystkich półfinałów był najliczniejszy.

Wszystkie składy zaprezentowały się wyśmienicie. W ćwierćfinale "wpadły" na siebie pary: Jacek/Konieczny i Piszczek/Operchalska. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszły te pierwsze. W meczu o 3. miejsce pszczynianki uległy 1:2 reprezentantkom Mikrusa Katowice. Ta porażka była bardzo bolesna, bo awans do turnieju finałowego uzyskały po trzy najlepsze pary każdego z turnieju. Zwycięstwo w turnieju Pauliny i Oli ucieszyło bardzo całą ekipę z Pszczyny. W nagrodę pszczynianki zagrają o Mistrzostwo Śląska. Turniej z udziałem 16 najlepszych par odbędzie się 5 i 6 czerwca w Katowicach-Kostuchnie.

Nasze dwie pary zostały sklasyfikowane na miejscach: 4. - Zuzanna Jacek i Marta Konieczny oraz 5. - Sandra Piszczek i Aleksandra Operchalska.

Dodajmy również, że wszystkie nasze zawodniczki startujące w Mistrzostwach Śląska w Siatkówce Plażowej Młodziczek są jednocześnie uczennicami klas "siatkarskich" w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

ups, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.