Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 kwietnia 2016
  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 6946

Suszec i Wola walczą o siłownie zewnętrzne w konkursie Nestlé

Firma Nestlé z okazji 150-lecia swojego istnienia ogłosiła konkurs "Nestlé porusza Polskę". Główną nagrodą są siłownie zewnętrzne, które wygrać mogą gminy. Na każde województwo przeznaczony jest jeden zestaw. W śląskim o sukces walczą Wola i Suszec.

Siłownia zewnętrzna w Woli może powstać na boisku zlokalizowanym przy ul. Różanej 25. Obecnie są tam dwie zjeżdżalnie dla dzieci oraz ławki i stół, przy których zasiąść mogą rodzice pilnujący swoich pociech. Teraz pojawiła się szansa na wzbogacenie tego miejsca rekreacji o siłownię zewnętrzną.

- Wystarczy spędzić trochę czasu na boisku, żeby zobaczyć jak wielkim cieszy się ono powodzeniem wśród najmłodszych. Na zjeżdżalniach bawi się ogromna ilość dzieci. Nawet takie, które dopiero co nauczyły się chodzić. Warto, żeby i dorośli mogli z niego skorzystać - mówi Marcin Germanek, inicjator akcji. - Boisko ma ogromny potencjał, żeby stać się swoistym sercem wsi. Kiedyś podczas meczów "Ognia" zapełniało się po brzegi. Dobrze byłoby wrócić do tych czasów, zwłaszcza, że zainteresowanie sportem coraz mocniej u nas rośnie. Wystarczy spojrzeć ile osób biega, czy spaceruje po wałach z kijkami do nordic walking. Po pierwszych dniach głosowaniach widać, że i siłownia ma spore grono zwolenników - dodaje.

boisko przy ul. Różanej w Woli
Boisko przy ul. Różanej w Woli


Natomiast w Suszcu proponowana lokalizacja siłowni zewnętrznej znajduje się w centrum przy ul. Lipowej w pobliżu m.in. przedszkola, placu zabaw, ośrodka zdrowia, poczty oraz urzędu gminy. Przy siłowni znajduje się duży parking na 60 stanowisk postojowych.

teren przy ul. Lipowej w Suszcu
Teren przy ul. Lipowej w Suszcu


Siłownie mogą być świetnym pomysłem na zagospodarowanie terenu. A jest o co walczyć. W instalacji od Nestlé znajdzie się aż 9 urządzeń:
  • surfer i twister - wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,
  • orbitrek i biegacz - pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,
  • wioślarz - wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców
  • poręcze i podciąg nóg - wzmacnia mięśni ramion oraz mięśni brzucha
  • rower i jeździec - wzmacnia wydolności serca i płuc, poprawia koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz górnej partii pleców.

Na każdym urządzeniu umieszczona będzie instrukcja, opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie.

urządzenia siłowni zewnętrznej
Urządzenia siłowni zewnętrznej do wygrania w konkursie Nestlé · fot. materiały prasowe organizatora


Jak można oddać głos? Wystarczy wejść na stronę internetową www.nestleporusza.pl - przejść do sekcji GŁOSOWANIE i tam wpisać nazwę miasta, na które chce się oddać swój głos, np. "Wola" lub "Suszec". Kliknąć GŁOSUJ. Potem wpisać swój adres e-mail i kliknąć w link, który otrzymamy na swoją skrzynkę. Codziennie można oddać 1 głos. Głosowanie potrwa do 6 lipca.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.