• 3 lutego 2016
  • wyświetleń: 2562

Nagrody dla sportowców z Pawłowic

W czwartek, 28 stycznia, wójt gminy Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura wręczyli stypendia, nagrody i wyróżnienia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Sportowcy z Pawłowic otrzymali stypendia - 28.01.2016 · fot. UG Pawłowice

Stypendia sportowe przyznano trzem osobom:
  • Wojciech Ulatowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Oświęcim, zdobył I miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej - Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17 - 18 lat w Pływaniu.
  • Alicja Ulatowska, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie.
  • Jacek Rokita, zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, zdobył II miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski w Curlingu.

Oprócz stypendiów została przyznana również jedna nagroda, która trafiła do Szymona Ostrowskiego, zawodnika Ludowego Klubu Sportowego Pszczyna, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LKS w biegu na 3000m.