Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 lutego 2016
  • 10 lutego 2016
  • wyświetleń: 20093

Znamy datę otwarcia Centrum Tenisa

We wrześniu tego roku w Pszczynie zostanie otwarte Śląskie Centrum Tenisa. Inwestor podaje coraz więcej informacji o obiekcie i pierwszych wydarzeniach. Opublikował także nową wizualizację obiektu.

SCT
Śląskie Centrum Tenisa - wizualizacja · fot. materiały inwestora


Coraz więcej wiemy o Śląskim Centrum Tenisa, które powstaje w sąsiedztwie ulicy Bieruńskiej. Obiekt ma zostać otwarty jesienią. Na stronie internetowej inwestycji pojawiła się data 29 września. Podana została także informacja, że otwarcie uświetni jeden z czołowych tenisistów. Odbędzie się wtedy także piknik rodzinny z konkursami i innymi atrakcjami, a dodatkowym wydarzeniem będzie mecz pokazowy zawodowych tenisistów polskich i czeskich.

Inwestor podał także kilka ciekawostek związanych z obiektem. Dowiedzieliśmy się między innymi, że hala Śląskiego Centrum Tenisa jest wykonana z ok. 230.000 kg stali. To tyle ile waży 33.000 sztuk profesjonalnych szosowych rowerów wyścigowych oraz tyle samo ile waży 380 sztuk samochodów Fiat 126p. Powierzchnia dachu budynku będzie miała powierzchnie około 4000 m kw, równą 957 stołom to tenisa. Natomiast do wykonania podbudowy pod korty i pod boiska wewnętrzne (znajdujące się w hali) użyto około 7000 ton piasku, czyli tyle, ile należy użyć do budowy ok. 100 boisk do siatkówki plażowej.

Śląskie Centrum Tenisa, SCT, tenis, korty
Śląskie Centrum Tenisa - wizualizacja · fot. facebook.com/SlaskieCentrumTenisa/


Przypomnijmy, że SCT to nie tylko tenis, ale także spora oferta innych form rekreacji. W obiekcie będą znajdować się korty do squasha i badmintona, siłownia, boiska, a także minigolf. Jak zapowiada inwestor w SCT będą też odbywały się zajęcia z fitnessu i tańca. Do tego wszystkiego dojdzie restauracja.

Lokalizacja - Pszczyna, ul. Bieruńska 78new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.