pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 listopada 2015
  • 18 listopada 2015
  • wyświetleń: 5056

Lesiak zdobył Mistrzostwo Śląska!

W minioną sobotę odbyła się przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, kultowa i najtrudniejsza w sezonie 41. Cieszyńska Barbórka. Na starcie klasyka stanęło aż 66 załóg rywalizujących w RSMŚl, z czego 19 w najwyższej klasie K4 (samochody z silnikami 2.0l). Załoga Jakub Lesiak Łukasz Biernot jako liderzy cyklu wystartowała z rampy w Cieszynie z numerem 1.

Lesiak wygrywa Barbórkę i zdobywa Mistrzostwo


Po szybkiej i bezbłędnej jeździe na zarówno suchej pierwszej, jak i rozgrywanej w deszczu drugiej pętli Lesiak i Biernot wygrali Cieszyńską Barbórkę. Dopisali się tym samym do listy zwycięzców obok m.in. Leszka Kuzaja czy Tomasza Kuchara. Podczas ceremonii rozdania nagród puchary wręczał chwalący zwycięzców tegoroczny Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Wygrywając w Cieszynie pszczyńsko-czechowicka załoga zapewniła sobie tytuł Rajdowych Mistrzów Śląska zarówno w klasie 4, jak i klasyfikacji generalnej na jedną rundę przed zakończeniem cyklu. Wyżej w krajowej drabinie rajdowej pozostały już tylko Mistrzostwa Polski, w których Jakub i Łukasz chcieliby uczestniczyć w sezonie 2016.- Rajd w skrócie? Kręto, technicznie i w dodatku zmienna pogoda. A jak to wyglądało w naszym wykonaniu? OS1 - strasznie nerwowa jazda, OS3 - dalej trochę za nerwowo, ale już odpowiednim tempem, serwis - decyzja o szanowaniu punktów, OS4 - po mokrym na twardych oponach, OS5 i 6 - miękkie EXTREME na tył i dojedźmy już do mety - komentuje Jakub Lesiak. - Wygranie Cieszynki było moim marzeniem od kiedy stałem przy tych chytrych oesach jako nastolatek podziwiając dzielnych rajdowców. Teraz, gdy razem z Łukaszem stanęliśmy tu na najwyższym stopniu podium, nie wiem za bardzo co powiedzieć oprócz tego, że niesamowicie się cieszę. Radość tym większa, że przy okazji wygraliśmy całe Mistrzostwa Śląska. Wielkie słowa uznania dla naszych partnerów: GO-WEST, BRATEX, LOKO, TRAFF, ROLCHEM, EXTREME - Performance Tyres i jak zawsze niezawodni chłopacy z ENERGY MOTORSPORT, bez Was nie byłoby nas tutaj - dodaje.Łukasz Biernot także skomentował wyścig: - Barbórka Cieszyńska...to był mój szósty start w tej imprezie. Była jazda "bez pomiaru", miejsca w pierwszej dziesiątce, rolki, dwa razy wygrana klasa i...w sezonie 2015 nadszedł czas wygranie całej imprezy! Mamy to! Stanęliśmy na najwyższym stopniu podium! Pomimo tego, że mamy już na koncie wygraną w Mistrzostwach Śląska to jest wyjątkowe...w końcu to Cieszynka. Tak jak się spodziewaliśmy, trasa, jak i warunki, były naprawdę trudne, a konkurencja mocno atakowała. Walka trwała do ostatniego odcinka i wjeżdżając na rampę w Cieszynie nie wiedzieliśmy, które mamy miejsce. Na dodatek okazało się, że udało nam się zdobyć tytuł na jeden rajd przed końcem, to świetne uczucie. Cały ten sezon pokazał, że nasza załoga przy wsparciu Energy Motorsport i pozostałych partnerów oraz opony Extreme to najlepsze połączenie. Bardzo dziękujemy kibicom za doping - było Was naprawdę dużo na odcinkach oraz sponsorom za zaufanie i wiarę w sukces. Pora na świętowanie...ten weekend będzie trwał do środy.

Lesiak Rally Team

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.