pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 4362

Piąte podium z rzędu - Lesiak liderem

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2015 wchodzą w decydującą fazę. 24 października odbył się Rajd Opolski i do końca zostały już tylko 2 rundy. Dzięki niezmiennie wysokiej formie Jakub Lesiak i Łukasz Biernot awansowali na fotel liderów cyklu.

Lesiak Rally Team na Rajdzie Opolskim - 24.10.2015 · fot. Lesiak Rally Team


Tydzień przed Rajdem Opolskim pszczyńsko-czechowicka ekipa pojawiła się w ramach treningu w Spale na ostatniej rundzie Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Mimo treningowego tempa na pierwszej pętli Lesiak Rally Team wywiózł spod Łodzi drugie w tym sezonie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W Opolu zespół stanął więc na starcie w dobrych nastrojach i z założeniem, aby zyskać jak najlepszy wynik i zostawić w tyle lidera Mistrzostw Śląska, Jakuba Szewczyka. Lesiaka i Szewczyka po 2 pętlach (28km) dzieliło zaledwie 2,9 s na korzyść tego pierwszego. Na OS 5 Szewczyk popełnił błąd, uderzył w znak i zaliczył kilkuminutową stratę. Mimo złego doboru opon na pierwszą pętlę i problemów technicznych na pętli trzeciej Lesiak z Biernotem uplasowali się na II miejscu w klasyfikacji generalnej i I miejscu w klasie 4.

Na następny rajd, kultową Barbórkę Cieszyńską już w nadchodzący weekend Jakub z Łukaszem jadą jako liderzy drugiego rajdowego cyklu w kraju z 4 punktową przewagą na wiceliderem.- Rajd Opolski na papierze nie wyglądał zbyt obiecująco, jednak na zapoznaniu oesy miło nas zaskoczyły. Było wszystko, co lubimy: wąskie i szerokie szybkie partie, podbicia, szutry i trochę cięć. Rajd przegraliśmy na pierwszej pętli wybierając za miękkie opony. Druga pętla to gnanie na maximum i próba odrabiania strat, a dwa ostatnie oesy to jazda z duszą na ramieniu z powodu urwania mocowania amortyzatora - komentuje Jakub Lesiak. - Bardzo podobała mi się walka na sekundy z Kubą Szewczykiem i mam nadzieję na dalszą część równie emocjonującego pojedynku o Mistrzostwo na kultowej i uwielbianej przeze mnie "Cieszynce". Dziękuję firmom LOKO, BRATEX, GO-WEST, TRAFF, ROLCHEM oraz EXTREME Performance Tyres za świetne opony (które jednak jeszcze muszę lepiej dobierać) i chłopakom z ENERGY MOTORSPORT za pracę i serce włożone w nasze wspólne sukcesy - dodaje kierowca.Łukasz Biernot również komentuje ostatni wyścig: - kolejny start za nami... i kolejny raz wracamy z uśmiechamy na twarzy. Rajd Opolski okazał się tym, po którym wskakujemy na fotel liderów w Rajdowych Mistrzostwach Śląska. Radość ogromna, szczególnie, że borykaliśmy się podczas tego startu z kilkoma problemami: od kapryszącej skrzyni przez przerywający intercom, aż po urwane mocowanie amortyzatora na ostatniej pętli. Pomimo takich problemów w wynikach nieoficjalnych widnieliśmy na trzecim miejscu w generalce i drugim w klasie K4, za Tomkiem Zbroją, którego jazda w tym rajdzie zaskoczyła wszystkich, po prostu frunął po odcinkach. Po wykryciu w aucie zwycięzcy drobnej nieprawidłowości na BK2 awansowaliśmy na druga pozycję w rajdzie i pierwszą w klasie. Ten wynik daje nam niewielką przewagę w punktacji nad Kubą Szewczykiem, więc walka o końcowy sukces trwa nadal a kolejny rajd już blisko. Cieszyńska Barbórka przed nami i znów będziemy musieli atakować od samego początku. Już dziś zapraszam na odcinki i do kibicowania, będzie się działo! Dziękujemy ENERGY MOTORSPORT za opiekę nad autem i wszystkim naszym partnerom, że są z nami!

Lesiak Rally Team

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.