• 20 października 2015
  • wyświetleń: 1679

Młodzicy: Powalczą o I ligę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj

W ostatnim meczu na własnym boisku piłkarze z rocznika 2004 gościli zespół Rekordu Bielsko Biała. Po zaciętym meczu Iskra zdobyła 3 punkty i zapewniła sobie na kolejkę przed końcem pierwsze miejsce w grupie 7 III Okręgowej Ligi Młodzików. Niedziela to również liga MORiS i dwa mecze, które kończą się zwycięstwem oraz porażką.

Młodzicy: Iskra - Rekord Bielsko-Biała 18.10.2015

komentarz trenera Radosława Rakowskiego:
"Pierwsza połowa to typowy mecz walki. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem, który właściwie nic nam nie dawał. Jednak musieliśmy grać cierpliwie i konsekwentnie w obronie czekając na swoją szansę. Taka przytrafiła się w 40 minucie spotkania. Mieliśmy rzut wolny na wprost bramki gości. Do piłki podszedł Maks Malcharek i znakomitym strzałem pokonał bramkarza gości. Taki wynik dawał nam mistrzostwo podokręgu. Chyba troszkę nas to sparaliżowało, bo za bardzo oddaliśmy inicjatywę gościom. Na szczęście nie skończyło się to stratą bramki. W końcówce spotkania instynktem wykazał się Maciek Stencel wykorzystując błąd bramkarza gości ustalając wynik spotkania na 2:0. Reasumując zagraliśmy z bardzo dużym zaangażowaniem, konsekwencją, cierpliwością i sprawiedliwie zdobywamy trzy punkty, co daję nam pierwsze miejsce grupy VII Okręgowej Ligi Młodzików. W środę ostatnia kolejka, jedziemy do Bierunia gdzie chcemy udowodnić, że w pełni zasłużenie jesteśmy liderem."

MKS Iskra Pszczyna - Rekord Bielsko Biała 2:0 (0:0)
Bramki: Maksymilian Malcharek, Maciej Stencel

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Ksawery Wojciech, Dawid Waszek, Paweł Psik, Miłosz Żurawski, Hubert Gazda, Maksymilian Malcharek, Bartosz Płonka, Oliwier Dziech, Maciej Stencel, Michał Mulet, Kacper Sidło, Kacper Łoskot

Młodzicy: MKS Iskra Pszczyna - Rekord Bielsko-Biała 18.10.2015 · fot. Andzejek

"W niedziele również rozegraliśmy dwa mecze w lidze MORiS.
Pierwszy mecz to poprawna pierwsza połowa, a w drugiej jakby brakło sił i w efekcie przegrywamy z LKS Łąka. Drugie spotkanie to pełna kontrola z naszej strony, jednak momentami w nasze szeregi wkradło się zbyt dużo rozluźnienia i właściwie sami strzeliliśmy sobie trzy bramki."

MKS Iskra Pszczyna - LKS Łąka 1:5
Bramka: Oliwier Dziech

Kacper Kałamała, Kacper Hanslik, Robert Puchalik, Oliwier Dziech, Miłosz Żurawski, Kacper Reguła, Witold Gawron

MKS Iskra Pszczyna - LKS Studzienice 6:3
Bramki: Mikołaj Dętkoś 2x , Patryk Michulec 2x, Paweł Psik, Kacper Łoskot

Bartosz Płonka, Maciej Kaletka, Dawid Waszek, Paweł Psik, Mikołaj Dętkoś, Kacper Łoskot, Patryk Michulec, Maksymilian Malcharek

Raku, źródło: MKS Iskra Pszczyna