pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 października 2015
  • wyświetleń: 2400

Sukcesy pływaków z Pawłowic

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego aQuatica Pawłowice rozpoczęli bardzo udanie nowy sezon pływacki. Pomimo że obserwujemy zmniejszoną liczbę startów w porównaniu z ubiegłym sezonem to jednak gdzie tylko pojawiają się nasi zawodnicy zdobywają medale. Ograniczona liczba startów wynika z tego, że w soboty zawodnicy trenują, w ubiegłych latach sobota była dniem wolnym od treningów. Jeszcze nie minął drugi miesiąc nowego sezonu a klub już może pochwalić się sporą liczbą medali - 37.

Sukcesy pływaków z Pawłowic
Pływacy z Pawłowic mogą pochwalić się licznymi sukcesami. · fot. GU


Nasi najmłodsi zawodnicy startujący w I rundzie Ligi Klubów Śląskich, która odbyła się 16 października w Gliwicach, mogą pochwalić się 2 medalami srebrnymi (medale zdobył Bartosz Lipus w konkurencjach 50m stylem dowolnym i grzbietowym) oraz dwoma brązowymi medalami. Brązowe medale zdobyli Maksymilian Kurpis (50m grzbietowym) oraz sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym w składzie: Paweł Król, Kacper Pisarek, Marcin Uryga, Szymon Głowala. Warto dodać, że po pierwszej rundzie LKŚ zawodnicy z rocznika 2006 zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.

Indywidualnie w klasyfikacji najlepszych zawodników w roczniku 2006 drugie miejsce zajmuje Bartek Lipus, a piąte Maks Kurpis. Wśród najlepszych zawodników rocznika 2005 na czwartym miejscu plasuje się największy pechowiec zawodów (dwa czwarte miejsca) Marcin Uryga, natomiast ósme miejsce zajmuje Paweł Król. Pozostałe dzieci startujące w zawodach pokazały się również z bardzo dobrej strony pobijając wiele rekordów życiowych.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego, które odbyły się 18 października w Goczałkowicach-Zdroju dały nam kolejne powody do dumy. Pomimo że w zawodach wystartowało tylko 16 naszych zawodników i była to jedna z najmniejszych reprezentacji klubowych to wystarczyło to do wygrania klasyfikacji medalowej. Nasi zawodnicy z zawodów przywieźli 25 medali (13 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych). Warto zauważyć, że prawie wszyscy nasi reprezentanci przywieźli z Goczałkowic medale, świadczy to o tym, że nasz klub rozwija się prawidłowo i mamy wielu bardzo utalentowanych zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Złote medale zdobyli: Zuzanna Famulok (50m stylem dowolnym i motylkowym), Martyna Kisielewska (50m stylem dowolnym i motylkowym), Paweł Król (50m dowolnym i grzbietowym), Balbina Sikora (50m grzbietowym i klasycznym), Patrycja Kałuża (50m klasycznym), Bartosz Lipus (50m dowolnym), Maksymilian Kurpis (50m grzbietowym), Marcin Uryga (50m motylkowym), Hubert Blobel (50m klasycznym). Srebrne medale trafiły do: Patrycji Kałuża (50m dowolnym), Bartka Lipusa (50m grzbietowym), Joanny Jędryki (50m grzbietowym), Oliwi Mężyk (50m motylkowym) i Konrada Pawliczka (50m grzbietowym). Brązowy medal zdobyli: Maks Kurpis, Mateusz Salik i Marcin Uryga (50m dowolnym), Oliwia Mężyk i Mateusz Kałuża (50m grzbietowym), Błażej Pawliczek (50m klasycznym), Joanna Jędryka (50m motylkowym).

Sukcesy pływaków z Pawłowic
Pływacy z Pawłowic mogą pochwalić się licznymi sukcesami. · fot. GU


W II Pucharze Rosomaka w Siemianowicach Śląskich wystartował tylko Paweł Król. Nasz rodzynek przywiózł z zawodów dwa medale, złoty w konkurencji 50m stylem grzbietowym i srebrny na dystansie dwa razy dłuższym.

W ISM z cyklu Sobota w Cieszynie wystartowało trzech naszych zawodników i każdy z nich przywiózł medal. Paulina Puzoń brązowy (50m dowolnym), Paweł Król, złoty (100m grzbietowym) i srebrny (50m dowolnym), Bartek Lipus, brązowy (100m grzbietowym).

X Puchar Burmistrza Dobrodzienia w którym wystartowały dwie zawodniczki naszego klubu przyniósł nam kolejne dwa medale. Martynka Kisielewska zdobyła złoty medal w swojej koronnej konkurencji - 50m stylem motylkowym, a Joasia Jędryka zdobyła brązowy medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym.

UKS Aquatica

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.