pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 12 października 2015
  • 10 listopada 2015
  • wyświetleń: 2057

Maraton szachowy w Pawłowicach

W dniach 7 i 8 listopada w GOS w Pawłowicach rozegrano XVI Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice.

Maraton szachowy w Pawłowicach - 7-8.11.2015 · fot. UG Pawłowice
Udział w maratonie wzięło 102 uczestników w tym 8 kobiet, 6 reprezentantów naszej Gminy oraz 6 zawodników zagranicznych z Ukrainy.

Wszyscy uczestnicy w przeciągu 12 godzin od 20:00 do 8:00 rano rozegrali 40 partii każdy.

Maraton wygrał mistrz międzynarodowy z Ukrainy Shkuran Danill zdobywając 35 punktów, drugi był Reza Wojciech z Dębicy z 34 punktami a trzecie miejsce zajął Mucha Piotr z Pszczyny z 32 punktami, najlepszy nasz reprezentant Sapeta Robert w ogólnej klasyfikacji zajął 19 miejsce z 22,5 punktami.

Najlepszą kobietą okazała się arcymistrzyni Worek Joanna zdobywczyni 26 punktów, druga była Zmarzły Aleksandra z Wiszni Małej z 21 punktami a trzecia była Gorczyca Dominika z Rudy Śląskiej z 21 punktami.

Najlepszym szachistą naszej Gminy okazał się Sapeta Robert z 22,5 punktami, drugi był Klepek Witold z 20,5 punktem, trzeci Filip Czesław z 20 punktami, czwarty Szmidt Wojciech z 19,5 punktem, piąty Szmidt Dominik z 14,5 punktem a szóste miejsce zajął Faruga Szymon z 10 puktami.

Najstarszym uczestnikiem maratonu był 77 letni Kozieł Ryszard z Częstochowy, który zdobył 20 punktów a najmłodszym okazał się 7 letni Owsiany Alan Z Jastrzębia, który wytrzymał trudy rozegrania 40 partii nie opuszczając żadnej. Dla najstarszego oraz najmłodszego uczestnika były specjalne nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice pana Aleksandra Szymurę.

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowego Nocnego Maratonu Szachowego otrzymali nagrody, upominki oraz gadżety ufundowane przez Urząd Gminy Pawłowice, Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, GOS Pawłowice, firmę SOTM z Pawłowic, AUTOLAND, Bank Spółdzielczy z Pawłowic, firmę Mazur z Pszczyny, UNIWAR z Pawłowic, sklep "Plastuś" z Pawłowic oraz piekarnię JO-MAR z Pawłowic. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wyżej wymienionym za wsparcie imprezy.

XVI Międzynarodowy Nocny Maraton zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice przy współudziale GOS w Pawłowicach oraz Urzędu Gminy w Pawłowicach.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.