pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 2130

Foto: XVI Spartakiada Lekkoatletyczna

1 października na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbyła się XVI Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego oraz Rejonowe Zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

XVI Spartakiada LA - 1.10.2015 · fot. Katarzyna Patyk, Magdalena Ryguła, Julia Szeliga


Młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m (dziewczęta), bieg na 1500m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100m. Każda najlepsza trójka zawodniczek i zawodników, w klasyfikacji powiatowej, otrzymała medale oraz dyplomy.

Do boju o miano najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów w powiecie stanęły reprezentacje 5 szkół ponadgimnazjalnych (klasyfikacja dziewcząt) oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych (klasyfikacja chłopców). Natomiast klasyfikacja rejonowa prowadzona była wśród 7 szkół ponadgimnazjalnych (klasyfikacja dziewcząt) oraz 9 szkół ponadgimnazjalnych (klasyfikacja chłopców) z terenu powiatu pszczyńskiego i powiatu cieszyńskiego, który był reprezentowany przez 2 najlepsze drużyny dziewcząt i 3 najlepsze drużyny chłopców.

Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 6 października na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu awansowały lekkoatletki II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz lekkoatleci Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Spartakiadę otwarli: dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie Renata Dyrda, poseł na Sejm RP Sławomir Kowalski, wicestarosta powiatu pszczyńskiego Krystian Szostak oraz sekretarz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Indeka. Opiekę medyczną zawodnikom zapewnił Damian Nocoń. Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów kierujemy do wszystkich wolontariuszek i wolontariuszy - uczennic i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie.

Do pobrania Wyniki końcowe XVI Spartakiady Lekkoatletycznej

Agnieszka Szczypka - Wojciech

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.