• 27 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1598

II zespół: Wszyscy zadowoleni

Po ostatnim gwizdku sędziego kończącym sezon 2014/2015 w Krzyżowicach wszyscy byli zadowoleni. Goście z Pszczyny otrzymali Pamiątkowy Puchar za mistrzostwo w B-klasie Podokręgu Tychy i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze zaś cieszyli się z pokonania rezerw Iskry.

B klasa: LKS Krzyżowice - MKS Iskra II Pszczyna 21.06.2015 · fot. Andzejek

W ostatnim ligowym meczu Iskra swoją postawą nie zachwyciła. Choć w pierwszej odsłonie goście próbowali spokojnie rozgrywać swoje akcje sporo było niedokładności i niewymuszonych prostych strat. Z kolei drużyna gospodarzy próbowała grać z kontry. W 33 minucie gry zawahanie w linii defensywnej Iskry wykorzystali gracze z Krzyżowic i uderzeniem z 10 metra objęli prowadzenie.
Goście szybko zdołali jednak odpowiedzieć. Na strzał z 20 metra zdecydował się Cempura i umieścił futbolówkę w samym oknie bramki LKSu. Co ciekawe był to pierwszy celny strzał pszczynian bowiem dotychczasowych kilka prób mijało cel w bezpiecznej odległości. Do przerwy niewiele się już wydarzyło.

Iskra po raz drugi została zaskoczona tuż po przerwie. Wyrzut z autu w pole karne tam piłka została przegłówkowana na 5 metr gdzie niepilnowany Wojdyła dopełnił formalności. W kolejnych minutach iskra mogła pokusić się o bramki ale grała bardzo nieskutecznie. M.in. Grajcarek raz trafił w słupek, innym razem nie trafił głową z 3 metrów niemal do pustej już bramki, dobre okazje mieli także Ryguła i Zjawiński. Mimo to ciężko doszukiwać się pozytywów w grze pszczynian. Fakt, że drużyna miała zapewnione już pierwsze miejsce wpłynął najwyraźniej na zawodników demobilizująco i gra nie była miła dla oka. Ostatecznie mecz zakończył się zatem skromną wygraną gospodarzy, którzy tym samym wiosnę zakończyli z kompletem wygranych na swoim terenie!

Po meczu przedstawiciele Podokręgu Tychy Pan Henryk Kula oraz Pan Andrzej Wojanowicz wręczyli Puchar dla najlepszej drużyny rozgrywek B-klasy podokręgu Tychy w sezonie 2014/2015.

LKS Krzyżowice - MKS Iskra II Pszczyna 2:1 (1:1)
bramki: 1:0 Damian Antończyk (33.), 1:1 Tomasz Cempura (40.), 2:1 Daniel Wojdyła (47.)

MKS Iskra Pszczyna II zagrał w składzie:

Przemysław Niesyto, Jakub Szromczyk (76. Bartłomiej Gwizdała), Michał Żupa, Paweł Zjawiński, Mateusz Włodarczak, Tomasz Ryguła (50. Kamil Czerwiński), Radosław Operchalski, Tomasz Cempura, Piotr Ogorzały, Jakub Michułka (50. Michał Grajcarek), Dawid Wdowiak. Trener: Szymon Stawowy