• 18 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1182

IV liga: W górnej połówce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, ale jeszcze przed ostatnią kolejką gier Iskra zagrożona była grą w barażach. Mimo to sezon zakończyła na dobrym, bezpiecznym siódmym miejscu. Wszystko to dzięki wygranej w ostatniej serii gier z rezerwami GieKSy.

IV liga: GKS II Katowice - Iskra 13.06.2015

Mecz w Katowicach rozpoczął się jednak dla pszczynian fatalnie. Pierwsza ofensywna akcja graczy GKS-u uderzenie z okolicy 20 metrów i po niespełna 20 sekundach gry Iskra przegrywa 0:1. Kolejne minuty dość wyrównane. Goście próbują przejąć inicjatywę gry, a gospodarze groźnie kontrują. Bliżsi zdobycia gola byli jednak pszczynianie. Już w drugiej minucie dobra akcja mogła przynieść wyrównanie, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza. Pięć minut później pada bramka, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego. Sytuacja uspokoiła się dopiero w 24 minucie gry, kiedy po indywidualnej akcji Adam Maślorz uderzył z 16 metrów płasko w długi róg, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

Katowiczanie coraz rzadziej zagrażali bramce Misia z kolei po przeciwnej stronie boiska działo się to co najistotniejsze. W 32 minucie lewą stroną przedarł się Michał Prusek, dograł w pole karne, tam lot piłki przedłużył Cybulski, a niepilnowany Dragon z 8 metrów bez problemów umieścił piłkę w siatce.
Jedno bramkowe prowadzenie wydawało się bezpieczne tym bardziej, że do utrzymania pszczynianom bez względu na wyniki na innych boiskach wystarczał remis.

Pierwsze minuty po przerwie należały do GKSu, ale prócz optycznej przewagi nie wiele z tego wynikało. Z czasem ponowienie do głosu doszli gracze Iskry, którzy coraz groźniej atakowali. Naprawdę groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 71 minucie gry kiedy po rzucie rożnym Maśłorza główkował Cybulski, a piłkę z linii bramkowej z trudem wybił bramkarz. Sześć minut później było już jednak 3:1. Z 20 metrów z rzutu wolnego uderzył Cybulski i trafił w słupek, ale do odbitej piłki dopadł Żur, który dopełnił formalności.

W końcówce meczu Iskra powinna jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale m.in. Bezak będąc w cztery oczy z bramkarzem GieKSy próbował lobować i golkiper miejscowych odbił futbolówkę. Nie zmienia to jednak faktu, że po trzecim golu z piłkarzy gospodarzy zupełnie uszło powietrze. Dodatkowo w 86 minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić piłkarz GKSu i Iskra spokojnie dowiozła dwubrakowe prowadzenie do końcowego gwizdka.

IV liga: GKS II Katowice - MKS Iskra Pszczyna 13.06.2015 · fot. Andzejek

GKS II Katowice - MKS Iskra Pszczyna 1:3 (1:2)
1:0 Bętkowski (1.), 1:1 Adam Maślorz (24.), 1:2 Wojciech Dragon (32.), 1:3 Andrzej Żur (78.)