pless.pl

Reklama

Sport

  • 17 czerwca 2015
  • 29 czerwca 2015
  • wyświetleń: 28617

Festiwal Ceramiki - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Siódma edycja Pszczyńskiego Festiwalu Ceramiki przeszła do historii. Festiwal pod hasłem "Pszczyń się do kultury!" rozpoczął się w piątek imprezą na łąckiej plaży. W sobotę i niedzielę główne atrakcje odbywały się już na pszczyńskim rynku. Zapraszamy do sporej galerii zdjęć autorstwa Andrzeja Grynpetera i Zbigniewa Żupy.

7. Festiwal Ceramiki - 27.06.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


Festiwal rozpoczął się już w piątek w Łące. Imprezę w Ośrodku Sportów Wodnych rozkręcał Fisz Emade, Milky Wishlake, LayDj oraz Dj Good Paul.

Plan Beach 3 na łąckiej plaży - 26.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


Sobota to był dzień warsztatów. W programie znalazło się lepienie w glinie, toczenie na kole garncarskim, szkliwienie, bębny, pantomima oraz gigantyczne bańki mydlane.

7. Festiwal Ceramiki - warsztaty gigantyczne bańki - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - warsztaty bębny - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - warsztaty ceramiczne - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - warsztaty pantomimy - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


Wieczorem odbył się koncert Night Out. Edmund Deker napisał o nich: "Są scenicznymi potworami, którym zdecydowanie bliżej do ekspresji rockowych wymiataczy, gwarantując koncertowe przeżycia na najwyższym poziomie. Night Out to lektura obowiązkowa dla każdego szanującego się melomana."

7. Festiwal Ceramiki - koncert Night Out - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - koncert Night Out - 27.06.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


"Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i sympatię dzieci - to znaczy odnieść sukces" te słowa R. W. Emersona są z kolei mottem działań grupy Mimello, która swoim występem i fire show zaprowadziła nas do sobotniego finału imprezy, czyli otwarcia pieca.

7. Festiwal Ceramiki - teatr ognia Mimello - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - pantomima i teatr ognia Mimello - 27.06.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


Tradycją jest, ze każda edycja ma swój piec plenerowy. W poprzednich edycjach autorami festiwalowych pieców byli: Mateusz Grobelny (zbudował Wrak Wygasłego Słońca - szklaną rzeźbę, która żeby powstać musiała spłonąć); Dariusz Osiński (wraz z Ritisem Konstantynavitius wyrzeźbili w trzy dni miniaturę Zamku Pszczyńskiego w skali 1:40, a następnie wypalili na oczach gości festiwalu); Karin Putsch-Grassi (wybudowała dla nas piec ze szklanych butelek). W tym roku atmosferę festiwalu podgrzewała młoda artystka Karolina Gorczyńska, budując dla nas gigantyczną iskierkę.

7. Festiwal Ceramiki - otwarcie pieca autorstwa Karoliny Gorczyńskiej - 27.06.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


7. Festiwal Ceramiki - budowa pieca autorstwa Karoliny Gorczyńskiej - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


7. Festiwal Ceramiki - budowa pieca - 26.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


Przez cały weekend na rynku odbywał się też jarmark pracowni ceramicznych, na którym swoje prace wystawiło ponad 30 twórców.

7. Festiwal Ceramiki - jarmark pracowni ceramicznych - 27.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


Pomysłodawcą i organizatorem 7. Pszczyńskiego Festiwalu Ceramiku było Stowarzyszenie Artystyczne Plessart. Impreza organizowana była pod patronatem honorowym Prezesa Związku Ceramików Polskich, Burmistrza Miasta Pszczyna, Starosty Pszczyny, z pomocą PCKulu. Patronem medialnym był portal pless.pl.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj