pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1593

Sukcesy pawłowickich pływaczek

W dniach 28-29 maja w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska 12-latków, w których uczestniczyło 20 zawodników aQuatici Pawłowice. Zawodnicy pawłowickiego klubu pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa Śląska 12-latków - 28-29.05.2015 · fot. UKS Aquatica


W konkurencjach indywidualnych wyróżniały się Zuzanna Famulok oraz Oliwia Biernat. Obie dziewczyny zdobyły łącznie sześć medali. Zuza zdobyła dwa tytuły Mistrza Śląska w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym do tego kolekcję medalową uzupełniła brązowym medalem w konkurencji 800m stylem dowolnym. Oliwia również została Mistrzynią Śląska w konkurencji 100m stylem klasycznym, tytuł wicemistrzowski uzyskała w konkurencji 100m stylem zmiennym a kolekcję medalową skompletowała w konkurencji 50m stylem motylkowym, w której zdobyła brązowy medal.

Również sztafeta dziewcząt 4x100m stylem zmiennym nie miała sobie równych i z ponad 8-sekundową przewagą wywalczyła tytuł Mistrza Śląska. W sztafecie płynęły: Nikola Michalak, Oliwia Biernat, Zuzanna Famulok, Zuzanna Mikszan. Kolekcję medalową aQuatici na tych mistrzostwach uzupełniła sztafeta dziewcząt 4x100m stylem dowolnym zdobywając srebrny medal, skład sztafety: Zuzanna Mikszan, Paulina Puzoń, Oliwia Biernat, Zuzanna Famulok. Pozostali zawodnicy również spisali się z bardzo dobrej strony bijąc wiele rekordów życiowych.

UKS Aquatica

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.