pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 8 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1910

IX Integracyjne zawody sportowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj

Sport to radość pokonywania samego siebie - takie motto można by nadać odbywającym się 1 czerwca 2015 roku w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli IX Integracyjnym Zawodom Sport dla wszystkich.

IX Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich - 01.06.2015 · fot. Barbara Bandoła


Współorganizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli. Przybyło wielu gości: przedstawicieli władz lokalnych, dyrektorów szkół, rodziców. Zgodnie z tradycją flaga Polski została wciągnięta na maszt, zapłonął znicz olimpijski. Uczestnicy wysłuchali Apelu Olimpijskiego. Ponadto rozpoczęcie igrzysk uświetnił występ grupy gimnastycznej CORE, układ choreograficzny przygotowany przez zespół teatralno-taneczny z Gimnazjum nr 2 oraz występ zespołu Wigejce.

Święto to stało się także okazją do uhonorowania laureatów konkursów, olimpiad i zawodów sportowych w roku szkolnym 2014/2015. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Miedźna - pan Bogdan Taranowski oraz Dyrektor ZOiW - pani Marianna Korkosz.

W konkurencjach sportowych zmagali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów gminy Miedźna, członkowie Stowarzyszenia Start z Katowic oraz sportowcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie. Odbywały się on na wielu obiektach: w sali gimnastycznej gimnazjum zmagali się siatkarze, na boisku szkolnym - lekkoatleci; w szkole podstawowej uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego tenisisty stołowego; piłkarze prezentowali umiejętności na Orliku, a pływacy na basenie w Woli. W konkurencjach sportowych brały udział osoby niepełnosprawne. Igrzyska pokazały, iż sport jest doskonałą alternatywą dla zagrożeń czyhających na młodych ludzi, a aktywność ruchowa może być tarczą przeciw uzależnieniom.

Na terenie szkoły działała kawiarenka, gdzie można było skosztować wypieków i innych delicji przygotowanych przez trzecioklasistów w ramach zajęć technicznych. Nie zabrakło też słodkości z okazji Dnia Dziecka. Dzięki sprzyjającej pogodzie, pracy organizatorów i przybyciu licznych gości IX Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich były bardzo udanym wydarzeniem, które po raz kolejny zapisało się w historii gminy Miedźna.

Barbara Bandoła

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj