pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 3 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3153

Hałat - 4. w Śląskiej Lidze Rajdowej

W ostatnią niedzielę maja miłośnicy czterech kółek mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętność na płycie lotniska w Kamieniu Śląskim. Była to trzecia runda Śląskiej Ligi Rajdowej podczas której amatorzy rywalizowali w kilku klasach według pojemności silnika.

Artur Hałat czwarty w Śląskiej Lidze Rajdowej - 31.05.2015 · fot. Monika Mendrela


Każdy zespół pokonywał kilkukrotnie 2,5 kilometrowy odcinek specjalny. Kierowca z naszego powiatu Adrian Hałat wraz z Sebastianem Szymczakiem wystartowali samochodem Peugeot 205 Gti i zajęli 4 miejsce w klasie profi - tj. w klasie pojemnościowej od 1700 do 2500 cm3.

- Specyfika tych zawodów nie pozwala na najmniejszy błąd, gdyż pomyłka na trasie lub potrącenie szykany wiąże się z zrzuceniem o kilka pozycji w dół. Z racji długiej przerwy oraz zmiany samochodu postanowiliśmy jechać ostrożniej dzięki czemu bezbłędnie pokonaliśmy odcinek. Póki co cieszymy się dobrym czwartym miejscem i liczymy, że na kolejnej rundzie zwiększymy tempo i powalczymy o podium - mówi Adrian Hałat.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.