Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1333

Młodzicy: Do trzech razy sztuka

Do trzeciej kolejki rundy wiosennej czekał rocznik 2002 na premierowe zwycięstwo. Młodzicy Iskry nie byli zbyt gościnni wobec rówieśników Górala Żywiec, pokonując bramkarza przyjezdnych pięciokrotnie, zachowując przy tym czyste konto.

Młodzicy: Iskra - Góral Żywiec 26.04.2015
fot. Urszula Ogrodnik


Komentarz trenera Tomasza Kropidło:
"Do meczu przystąpiliśmy z ogromną chęcią rozegrania dobrego spotkania, które tym razem pozwoli nam zgarnąć trzy punkty. Idealne rozpoczęcie zapewnił nam już w drugiej minucie meczu Kuba Ogrodnik, trafiając z rzutu wolnego wprost w okienko. W kolejnych minutach zepchnęliśmy przyjezdnych do głębokiej defensywy i budowaliśmy ataki na ich połowie. Prawdę mówiąc po kilkunastu minutach powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, ale na kolejne trafienie czekaliśmy do 23 minuty. Kuba Nachyła trafił w słupek, a celną dobitką z najbliższej odległości popisał się Kacper Beberok. Od tej pory zamiast dalej prowadzić grę i dążyć do zdobycia kolejnych bramek rozluźniliśmy się, co wykorzystał rywal, kilkakrotnie zatrudniając dobrze dysponowanego Michała Moronia.

Na drugą połowę wyszliśmy bardziej skoncentrowani, graliśmy czujnie w defensywie, a z przodu mieliśmy rozgrywającego świetne zawody Ogrodnika. To właśnie Kuba był motorem napędowym większości akcji ofensywnych, co potwierdził w przeciągu dwóch minut zdobywając dwie kolejne bramki. Wtedy mogliśmy wziąć głębszy oddech. Na boisku pojawili się zmiennicy, a nasza gra nie straciła na jakości. Rywali dobił w ostatniej minucie spotkanie Maciej Ochot.

Dla mnie jako trenera to zwycięstwo miało podwójną wartość. Nie dość, że zespół po dobrej grze zdobył pierwsze trzy punkty pod moją wodzą, to z racji faktu, że dotychczas prowadziłem zespoły, które nie grają w rozgrywkach ligowych, było to moje premierowe zwycięstwo w oficjalnym meczu w roli szkoleniowca."


Młodzicy: MKS Iskra Pszczyna - TS Czarni Góral Żywiec 26.04.2015 · fot. Urszula Ogrodnik


MKS Iskra Pszczyna - TS Czarni-Góral Żywiec 5:0 (2:0)
1:0 Jakub Ogrodnik (2.), 2:0 Kacper Beberok (23.), 3:0 Jakub Ogrodnik (35.), 4:0 Jakub Ogrodnik (36.), 5:0 Maciej Ochot (60.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Michał Moroń - Maciej Ochot, Jakub Czorny, Kacper Beberok, Bartosz Bernard, Adam Góralczyk, Jakub Ogrodnik, Maksymilian Grygier, Jakub Nachyła oraz Dawid Lazar, Dominik Wieciech, Oskar Sobek, Kamil Sojka, Maciej Homan.

Tomasz Kropidło, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.