pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 24 kwietnia 2015
  • 20 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3235

Foto: V Memoriał Pływacki im.Kanika

W niedzielę, 14 czerwca krytą pływalnię "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju opanowali pływacy z całej Polski. Ponad 380 uczestników rywalizowało w "V Memoriale Pływackim Im. Krzysztofa Kanika" którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Pływania Butterfly.

V Memoriał Pływacki im. K. Kanika - 14.06.2015 · fot. Paweł Kanik


Rozdano 54 komplety medali, statuetki oraz nagrody pieniężne dla najlepszych. Najważniejszym wydarzeniem oczywiście był bieg memoriałowy, w którym udział wzięli pływacy z najlepszymi czasami, a na trzech pierwszych czekały bony pieniężne. Zawodników w profesjonalny sposób zapowiadał niezastąpiony komentator Piotr Dąbkowski.

W finale na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród kobiet zwyciężyła brązowa medalistka mistrzostw europy juniorów, zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Katowice Patrycja Bart, z czasem (27,16s). Drugie miejsce z czasem (27,56s) zajęła Dominika Kossakowska zawodniczka SIKRET Gliwice, a trzecie z czasem (29,02s) trafiło na barki Alicji Idzikowskiej, na co dzień reprezentującej klub TKKF Szczygłowice.

Wśród panów pierwsze miejsce zajął reprezentant Polski juniorów, na co dzień zawodnik MOSM Tychy Dawid Dziedzic, z czasem (23,90s). Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik pochodzący z Goczałkowic, wychowanek szkółki Butterfly, a teraz reprezentant AZS AWF Katowice Bartosz Famulok z czasem (24,10s). Trzecią pozycję na podium wypływał sobie Mikołaj Zając zawodnik MOSM Tychy z czasem (24,87s). Sztafetę 4 x 50m stylem dowolnym najszybciej przepłynęli zawodniczki Klubu Pływackiego z Bielska-Białej i zawodnicy ULKS Viktoria Kozy.

BM / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.