pless.pl

Reklama

Sport

  • 16 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2440

Srebro dla Juniorów z Warszowic

Od 8 do 12 kwietnia odbywały się w Warszawie Finały Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet w curlingu. Naszą gminę i powiat reprezentowała tam drużyna KS "Juniorzy" Warszowice.

Nazwa "Juniorzy" nie bierze się znikąd, ponieważ większość zespołu złożona jest właśnie z osób w wieku juniorskim. Adam Pauszek, Krzysztof Świątek i Radek Pisarek wspomagani zawodnikami nieco bardziej doświadczonymi w osobach Jacka Rokity i Damiana Hermana. Chłopcy, gdy zaczęli grać ze sobą dwa lata temu zdobyli w Mistrzostwach Polski czwarte miejsce. W ubiegłym roku sięgnęli po brąz. Ten rok zaowocował srebrem.

Srebro dla Juniorów z Warszowic
Juniorzy z Warszowic wywalczyli srebro na Mistrzostwach Polski. · fot. KS Warszowice


Po zwycięstwach nad ŚKC "Marlex" w dogrywce, a następnie dosyć łatwymi wygranymi z Gdańskim Klubem Curlingowym oraz Sopockim CC, zespół z Warszowic zmierzył się w półfinale z aktualnymi mistrzami Polski: Sopot Curling Team. Była to niejako powtórka z zeszłego roku, kiedy to obydwie drużyny również grały ze sobą o wejście do finałowej dwójki. Tym razem to jednak "Juniorzy" po emocjonującej grze z wynikiem 9:5 przeszli dalej.

Srebro dla Juniorów z Warszowic
Srebro dla Juniorów z Warszowic. · fot. KS Warszowice


W finałach drużyna KS spotkała się ponownie ze swymi kolegami z grupy - ŚKC "Marlex". Tym razem jednak poszczęściło się Katowiczanom, którzy wygrali z curlerami 5:3 z Warszowic.

Damian Herman

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.