Sport

  • 13 lutego 2005
  • wyświetleń: 3453

Najpopularniejszy sportowiec - kandydaci

Iwona Zubel

(PLKS Pszczyna - siatkówka)
– kapitan i jednocześnie najbardziej doświadczona zawodniczka pszczyńskiego zespołu. Ma za sobą ogólnopolskie sukcesy odnoszone w barwach BKS-u Stal Bielsko-Biała, Dick – Blacku Andrychów i Chemiku Police. Trudno sobie wyobrazić drużynę bez tej rozgrywającej, którą trener Paweł Wrzeszcz już przymierza do funkcji drugiego szkoleniowca.

Anna Michulec (PLKS Pszczyna – siatkówka)
– przez wielu kibiców znana pod panieńskim nazwiskiem Duży. Szalenie ambitna siatkarka, która kilka tygodni po urodzeniu dorodnego Patryka wróciła do normalnych treningów i na stałe zadomowiła się w pierwszej szóstce, gdzie gra na środku bloku.

Angelika Niechwiej (PLKS Pszczyna – siatkówka)
– cały rok prezentowała bardzo wysoką, wyrównaną formę. Ma na koncie sporo pierwszoligowych występów w barwach Wisły Kraków i BKS-u Stal Bielsko-Biała. Swoimi mocnymi,odważnymi atakami głównie ze skrzydła siała spustoszenie w szeregach rywalek, w wielu meczach najlepiej punktująca zawodniczka w pszczyńskim zespole. 21.stycznia tego roku w spotkaniu z Polonią Świdnica zerwała ścięgno Achillesa i przez kilka miesięcy nie zobaczymy jej na parkiecie.

Karolina Szlęzak (PLKS Pszczyna – siatkówka)
– podobnie jak Niechwiej, cały czas w wysokiej formie. Słynie ze zdecydowanej, skutecznej zagrywki z wyskoku i potężnych ataków. Autentyczna bohaterka kilku spotkań, które wygrała niemal w pojedynkę. Związała się z policją – po pracy w pszczyńskiej komendzie, od ponad trzech miesięcy uczy się w Szkole Policyjnej w Katowicach – Piotrowicach, co czasami koliduje jej z regularnymi treningami.

Barbara Pilch (PLKS Pszczyna – siatkówka)
– tak ambitnej zawodniczki można szukać ze świeczką w ręku. Od kilku lat dojeżdża z Cieszyna nie tylko grać i trenować, lecz także pracować – jest bowiem klubową sekretarką i księgową. Jest siatkarką wszechstronną, może grać na różnych pozycjach. Chodząca encyklopedia siatkówki.

Przemysław Pitry (Iskra Pszczyna, Zagłębie Sosnowiec – piłka nożna)
– tak błyskotliwej kariery nie zrobił jeszcze chyba nikt w pszczyńskim sporcie. Jeszcze w czerwcu biegał po boiskach okręgówki, by po trzech miesiącach być na ustach całego sportowego Sosnowca. Przebojem wdarł się do podstawowej jedenastki Zagłębia, w wielu meczach nie tylko strzelał bramki i asystował, ale był pierwszoplanową postacią swojego zespołu. Godny przykład do naśladowania dla piłkarskiej młodzieży. W zimie zainteresowane nim były Legia Warszawa i Amica Wronki, jednak na dwutygodniowe testy pojechał do walczącego o awans do włoskiej Serie A AC Torino i nie odbiegał poziomem od pozostałych zawodników.

Paweł Piszczek (Iskra Pszczyna – piłka nożna)
– po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, wiosną powrócił do piłki. I od razu był „mózgiem” drużyny, znowu walczył na boisku od początku do końca, nie bał się wziąć ciężaru gry na swoje barki w trudnych momentach. Jesienią najskuteczniejszy piłkarz Iskry.

Kazimierz Gołąb (Iskra Pszczyna – piłka nożna)
– pszczyńska młodzież ma się od kogo uczyć. Kazik w tym roku skończy 41 lat i dla wielu klubowych kolegów mógłby być ojcem. Nie ma dla niego straconych piłek, póki ma siły szaleje na boisku jak niejeden nastolatek. Swego czasu wielki talent.

Piotr Maroszek (LKS Łąka – piłka nożna)
– blondwłosy napastnik z Goczałkowic zimą zeszłego roku był przymierzany do gry w Zagłębiu Sosnowiec, ostatecznie wiosnę spędził w MK Górniku Katowice. Latem zasilił szeregi LKS Łąka i było to bardzo dobre pociągnięcie klubowych włodarzy. Bardzo ambitny nie tylko w meczach, ale także podczas treningów. W rundzie jesiennej najskuteczniejszy zawodnik Łąki.

Andrzej Maślorz (LKS Łąka – piłka nożna)
– w przekroju całego roku prezentował najbardziej wyrównaną formę spośród łąckich graczy. Piłkarz bardzo zaawansowany technicznie, niejednokrotnie licznymi zwodami ośmieszał przeciwników. Latem trenował w Polonii Bytom, jednak lekarze nakazali mu odpocząć, miał bowiem bardzo przeciążony organizm. Cały czas pozostaje w kręgu zainteresowań klubów drugo- i trzecioligowych.

Tomasz Tomanek (Znicz Jankowice – piłka nożna)
– najlepszy wśród piłkarzy jankowickiego Znicza. Zawodnik bardzo uniwersalny, najlepiej czuje się na środku pomocy, ale w razie potrzeby zagra też jako stoper czy napastnik. Bardzo dobry technicznie, lubiany przez kibiców. Mimo młodego wieku już znany z pracy społecznej – w pszczyńskiej parafii Wszystkich Świętych jest animatorem, przygotowuje też młodzież do bierzmowania.

Marcin Bienioszek (LKS Studzionka – piłka nożna)
– kilkakrotnie miał oferty z klubów wyższych klas rozgrywkowych, ale za każdym razem żal było mu opuszczać klub, z którym związany jest na dobre i na złe. Kibice pamiętają zapewne liczne, piękne bramki tego napastnika, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w pszczyńskim „Ekonomiku” i zagorzałym fanem naszych siatkarek.

Bartłomiej Kempny (Iskra Pszczyna – lekkoatletyka)
– bardzo utalentowany oszczepnik młodego pokolenia, w ubiegłym roku mistrz Śląska i Makroregionu w tej dyscyplinie sportu.

Daria Botor (LKS Pszczyna – lekkoatletyka)
- dwukrotna mistrzyni śląska w biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych, dwukrotna wicemistrzyni Śląska młodziczek w biegach na 300 m i 600 m w hali, mistrzyni Śląska i Makroregionu w biegu na 600 m młodziczek na stadionie, uczestniczka Mistrzostw Polski młodzików w biegu na 600 m.

Paweł Oszek (LKS Pszczyna – lekkoatletyka)
- brązowych medalista (kl. IV) oraz dwukrotny złoty medalista (kl. V i VI) Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. Rekordzista Polski Czwartków LA w biegu na 300 m (39,26 s.).

Katarzyna Piróg (LKS Pszczyna – lekkoatletyka)
- dwukrotna mistrzyni Śląska w biegu na 100 m młodziczek, mistrzyni Makroregionu w biegu na 100 m, dwukrotna wicemistrzyni Śląska młodziczek w biegu na 60 m w hali, dwukrotna uczestniczka Mistrzostw
Polski Młodzików.

MAGDALENA KOCIMA (Iskra Pszczyna, Sprint Bielsko-Biała - lekkoatletyka)
- mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą na stadionie otwartym (13,92 m) i w hali, złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą, wielokrotna mistrzyni Śląska w pchnięciu kulą, członkini Kadry Narodowej Juniorów w pchnięciu kulą.

Miłosz Wiktorczyk (UKS Plesbad Pszczyna – badminton)
- brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie w kategorii młodzików w grze pojedynczej, zwycięzca Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona w kategorii młodzików, zwycięzca Mistrzostw Międzywojewódzkich w Badmintonie w kategorii młodzików, mistrz Okręgu w kategorii młodzików.

Sebastian Dyrda (UKS Plesbad Pszczyna – badminton)
- brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie w kategorii juniorów w grze deblowej, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski w grze deblowej oraz w grze mieszanej.

Kamil Ogiegło (UKS Plesbad Pszczyna – badminton)
- brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie w kategorii juniorów w grze deblowej, członek Kadry Narodowej Juniorów.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.