• 2 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1803

Turnieje szachowe w Pawłowicach

W miony weekend Stowarzyszenie Szachowe Gminy zorganizowało turnieje szachowe dla dzieci szkół podstawowych oraz Otwarte Mistrzostwa Gminy Pawłowice.

W sobotę, 28 marca odbył się III Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych, w którym wzięło udział 44 dzieci rywalizujących w następujących kategoriach:
I - chłopcy: klasy 1-3
II - chłopcy: klasy 4-6
III - dziewczyny: klasy 1-3
IV - dziewczyny: klasy 4-6

Cały turniej wygrał Krystian Kozubek, który zdobył 7,5 punktu, II miejsce zajął Kamil Piechota, który również zanotował 7,5 punktu. III miejsce przypadło Mateuszowi Dziendzielowi, który zakończył rywalizację z wynikiem 7 punktów.

W rywalizacji chłopców klas 1-3 zwyciężył Kamil Piechota zdobywając 7,5 punktu, II miejsce zajął Piotr Grodzicki - 6,5 punktu, a na III miejscu znalazł się Mikołaj Grzybek z wynikiem 6 punktów. W kategorii chłopców klas 4-6 zwyciężył Krystian Kozubek zdobywając 7,5 punktu. II miejsce zajął Mateusz Dziendziel - 7 punktów, a III miejsce przypadło Dominikowi Szmidtowi, który otrzymał 6 punktów.

W kategorii dziewczyn klas 1-3 zwyciężyła Karolina Więcek zdobywając 6,5 punktu, II miejsce zajęła Oliwia Samborska - 5 punktów, a III miejsce przypadło Dorocie Miklewskiej z wynikiem 5 punktów. W rywalizacji dziewczyn klas 4-6 zwyciężyła Patrycja Mazur zdobywając 5 punktów. II miejsce zdobyła Małgorzata Dańska - 5 punktów, III miejsce - Marcelina Kabiesz mająca na koncie 5 punktów, a IV miejsce zajęła Klaudia Szmidt z wynikiem 4 punkty.

Turnieje szachowe w Pawłowicach - 28-29.2015 · fot. UG Pawłowice

Z kolei w niedzielę, 29 marca Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice zorganizowało Otwarte Mistrzostwa Gminy Pawłowice w grze szybkiej 15-minutowej. W turnieju wzięło udział 46 osób, które rywalizowały na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika.

Mistrzem Gminy Pawłowice w grze 15-minutowej został Krzysztof Lach z wynikiem 7,5 punktu, II miejsce zajął Kazimierz Drabiniok mając 7 punktów, III miejsce przypadło Robertowi Sapecie - 7 punktów, a IV miejsce zajął Krzysztof Szczurek - 7 punktów.

Zwycięzcą wśród niezrzeszonych został Czesław Filip zdobywając 4,5 punktu, II miejsce przypadło Zdzisławowi Orłowskiemu - 4 punkty, a III miejsce zajął Władysław Czylok - 3,5 punkta.

W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Szlejter - 4 punkty, II miejsce zajęła Agnieszka Gabzdyl - 3 punkty. Wśród juniorów do lat 18. zwyciężył Krzysztof Szczurek - 7 punktów, II miejsce przypadło Łukaszowi Frydrychowi - 6,5 punktu, III miejsce zajął Łukasz Śleziński - 6, 5 punktu, a IV miejsce - Zuzanna Adamczyk - 5,5 punktu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach - puchary oraz medale.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice