pless.pl

Reklama

Sport

  • 28 marca 2015
  • wyświetleń: 3553

UMKS RUŁY United w finale Tymbarku

Spory sukces osiągnęły piłkarki UMKS RUŁY United przy klubie LKS Rudołtowice Ćwiklice. W czwartek zagrały w wojewódzkim finałowym turnieju Tymbark Cup U-10 i zajęły wysokie 4 miejsce! Turniej Tymbarka to największy turniej tego typu w Europie, w którym bierze udział ponad ćwierć miliona młodych zawodników.

Dziewczyny finałowe spotkania rozegrały 26 marca w Dankowicach. W sumie zjawiły się 34 drużyny z całego województwa. Zawody zaczęły się o godzinie 9.00. Po losowaniu trafiliśmy do grupy "I" z której wyszliśmy z kompletem punktów, 12 bramki strzelonymi i z czystym kontem bramkarza, w półfinale trafiliśmy na zeszłorocznego zwycięzcę i tanio skóry nie sprzedaliśmy. Musieliśmy się jednak zadowolić meczem o brązowy medal. W meczu o 3 miejsce byliśmy drużyną dominującą jednak brakło nam szczęścia i straciliśmy bramkę w ostatnich 30 sekundach.

Impreza była świetnie przygotowana z posiłkiem dla zawodników z zapleczem medycznym, spikerem, banerami reklamowymi, znakomitymi gośćmi między innymi byłymi medalistami olimpijskimi. Patronat medialny sprawowało radio Zet i TVN.

Niezapomnianą atrakcją dla dzieciaków był "Kubuś" znany z soczków i programy mali giganci. 4 miejsce w województwie i 37-64 miejsce w kraju to ogromny sukces. Gratulujemy i dziękujemy zawodniczkom, rodzicom opiekunom.

Skład Drużyny: Emilia Szweda, Zuzia Skrzypczyk, Zuza Mika, Maja Bołdys, Jowita Szweda, Zosia Wajs, Nadia Wajs, Martyna Sojka, Natalia Kaczmarczyk, Tosia Szczyrbowska
Strzelcy: 11 x Mika, 4 Jowita, Bołdys

Wart podkreślenia jest ,iż z pośród wiele utalentowanych dziewczynek "wyłowiona" została nasza Zuza i zaproszona na specjalny obóz dla młodych talentów.

Jeszcze raz gratuluję i dziękuje

Mateusz Wajs

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.