• 24 marca 2015
  • wyświetleń: 1126

VIII Zlot Orlików w Siedlcach

Od 20 do 22 marca pszczyńscy strzelcy uczestniczyli w VIII Ogólnopolskich Zawodach "Zlot Orlików" w Siedlcach. Był to wyjazd o tyle udany, że każdy zawodnik stanął w tych zawodach na podium.

Na wynik końcowy składał się wynik uzyskany w dwóch kolejnych dniach zawodów. Ośmiu najlepszych zawodników w danej kategorii kwalifikowało się do finału, w którym walczono puchary i cenne nagrody rzeczowe. Mateusz Gaszka, Sebastian Szklanny i Artur Piech wygrali w swoich finałach kolejno telefony komórkowe oraz słuchawki.

Marcin Piech w konkurencji Kpn40 juniorów młodszych w klasyfikacji generalnej zawodów zajął 3. miejsce z wynikiem 788,7 pkt (395,2 i 393,5), a w finale zajął 4. miejsce z wynikiem 90,9 pkt. Mateusz Gaszka w "generalce" tej samej konkurencji zajął 5. miejsce z wynikiem 770,3 pkt (381,2 i 389,1). W finale zajął 3. miejsce z wynikiem 92,6 pkt.

Sebastian Szklanny w konkurencji Ppn40 juniorów młodszych zajął 2. miejsce z wynikiem 725 punktów (360 i 365). Finał w Ppn40, z uwagi na niską frekwencję zawodników, został przeprowadzony w formie OPEN, czyli kwalifikowało się 8. najlepszych zawodników spośród juniorów i juniorek młodszych. Sebastian Szklanny po 10. strzałach finałowych został z wynikiem 93,1 sklasyfikowany na 3. pozycji.

VIII Zlot Orlików w Siedlcach - 20-22.03.2015 · fot. Marcin Piech/ KBS Pszczyna

Najwięcej pracy na tych zawodach miał Artur Piech. W konkurencji Ppn30 młodzików zajął 2. miejsce z wynikiem 531 punktów (269 i 261). Finał w tej konkurencji z wynikiem 91,0 zakończył na 3. miejscu. Artur strzelał również Finał Strzelania w Sieci, do którego zakwalifikował się z 1. miejsca z wynikiem 1104 punkty. W finale jednak bardzo dużą rolę odegrały emocje i z wynikiem 88,3 punktu zajął 4. miejsce.

Strzelcy pod okiem trenera Jana Żychowskiego osiągają coraz większe wyniki, które umożliwiają sukcesy w zawodach coraz większej rangi. W imieniu zawodników chciałbym podziękować wszystkim, którzy umożliwili wyjazd na te zawody, naszemu Prezesowi, panu Tadeuszowi Żyle, panu Jerzemu Piechowi oraz panu Markowi Szklannemu.