pless.pl

Reklama

Sport

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 1402

Żacy: Pełnia lata wiosną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

21 marca rocznik 2005 wziął udział w bardzo ciekawym turnieju POGOŃ CUP w Rudzie Śląskiej, w którym podopieczni Tomasza Kropidło pokazali się z bardzo dobrej strony. Mimo pierwszego dnia wiosny w grze naszych małych zawodników było widać pełnię lata.

Reklama

Żaki: Turniej Pogoń Cup 21.03.2015 · fot. Tomasz Kropidło, Sebastian Cieszko


Komentarz trenera Tomasza Kropidło:
"Od pierwszego meczu, przeciwko drużynie gospodarzy, Pogoni Ruda Śląska chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety jak to często bywa mecz otwarcia turnieju powiązał moim zawodnikom nogi i zabrał odwagę, którą zazwyczaj imponują. Na szczęście chłopcy przebudzili się w ostatniej akcji spotkania i rzutem na taśmę, oddając pierwszy strzał na bramkę, który od razu znalazł drogę do siatki.

Zdecydowanie lepiej było w kolejnych meczach, kiedy z moich podopiecznych zeszła już zupełnie niepotrzebna i wytworzona przez nich samych presja. Wtedy już graliśmy swoją grę, długo utrzymując się przy piłce, a do tego stwarzając całkiem sporo sytuacji strzeleckich. Jedyne co mogło razić, to brak skuteczności. Nie z tego jednak rozliczam swoich graczy. Dobra dyspozycja pozwoliła nam zająć pierwsze miejsce w grupie. Doskonale zaprezentowaliśmy się również w półfinale, dzięki czemu potyczka finałowa stanęła przed nami otworem.

Tam czekał na nas po raz drugi tego dnia zespół gospodarzy. Spotkanie to miało ciekawą atmosferę, toczyło się przy sztucznym oświetleniu, a obserwowało je kilkudziesięciu energicznie i żywiołowo reagujących miejscowych kibiców. Bardzo cieszę się, że w przeciwieństwie do meczu otwarcia turnieju tym razem to my narzuciliśmy rywalowi nasz styl gry. Wszystko układało się po naszej myśli, objęliśmy prowadzenie, stwarzaliśmy kolejne okazje, aż do czasu zdobycia wyrównującej bramki przez gospodarzy. Później niesieni dopingiem fanów gracze Pogoni przejęli inicjatywę, my zaś wyprowadzaliśmy groźne kontry. Spotkanie zakończyło się remisem, a w konkursie jedenastek skuteczniejsi okazali się zawodnicy Pogoni.

Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich 12 zawodników, którzy mieli okazję zagrać w tym turnieju. Co cieszy jeszcze bardziej, statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał nasz zawodnik, Sergiusz Kałamała. Co ciekawe, bronił on jednak tylko w trzech spośród pięciu rozegranych meczów, a dwóch pozostałych zastępował go Kamil Bohm. Sergiusza pochwalę jednak jeszcze raz i zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby częściej wspomagał zawodników z pola, byłby jednym z głównych kandydatów do tytułu najlepszego zawodnika.

Zawodnicy rocznika 2005 po raz kolejny pokazali, że stać ich na wiele. W Rudzie Śląskiej rozegrali turniej otwierający wiosnę. Dla mnie ich gra była wiosenna jednak tylko w pierwszym meczu. W pozostałych czterech zaprezentowali pełnię lata, wykorzystując w grze wszystkie elementy, które ćwiczymy na treningach. Oby tak dalej!"


MKS Iskra Pszczyna 2005 zagrał w składzie:
Sergiusz Kałamała, Kamil Bohm - Marek Świerczek, Jakub Sokołowski, Kacper Sakrajecki, Dawid Goczoł, Miłosz Luboń, Bartosz Maroszek, Kamil Cieszko, Kacper Kempny, Błażej Kokot, Maciej Caputa.

Tomasz Kropidło

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj