pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 1175

Młodziki: Nowa jakość

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj

Rocznik 2002 ma za sobą dwa sparingi. W sobotę podopieczni Tomasza Kropidło zmierzyli się z UMKS-em Goczałkowice, a w poniedziałek ich rywalem byli rówieśnicy naszego ligowego rywala, Beskidu Skoczów.

Młodziki: Iskra - Beskid Skoczów 07.03.2015
fot. Tomasz Kropidło


Komentarz trenera:
"Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz - takie słowa usłyszeli ode mnie chłopcy przed sobotnim meczem. Powiedziałem to z myślą o rozegranym jeszcze w lutym sparingu w Czechowicach Dziedzicach, gdzie zagraliśmy po prostu słabo. Teraz mogę powiedzieć, że wyciągnęliśmy wnioski i już o tym meczu nie pamiętamy. W głowach mamy z kolei udane zagrania z dwóch dobrych w naszym wykonaniu sparingów. Dążyć będziemy więc do tego, aby tych pozytywów z meczu na mecz było coraz więcej.

W obu meczach to moi podopieczni dyktowali warunki gry. Co bardzo mnie cieszy, potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce na połowie przeciwnika i tam budować ciekawe, kombinacyjne ataki. Duża część z nich kończyła się strzałami na bramkę przeciwnika, o czym świadczy 12 zdobytych goli w obu spotkaniach.

Rotacje w składzie, dzięki którym mogę próbować różne warianty sprawiły, że po tych meczach objawił się w naszej drużynie kolejny boczny obrońca. Bardzo dobrze na prawej stronie defensywy w obu spotkaniach spisał się Oskar Sobek, dzięki czemu zwiększył pole manewru przy ustalaniu składu.

Co bardzo mnie cieszy, w poniedziałkowym spotkaniu sprawdził się warianty gry czwórką w linii obrony, gdzie boczni zawodnicy pełnili rolę skrzydłowych. Graliśmy w ten sposób przez 40 minut i zaryzykuję stwierdzenie, że nasza gra zyskała nową jakość. Ciekaw jestem jak to ustawienie sprawdzi się w kolejnych spotkaniach."


MKS Iskra Pszczyna - UMKS Goczałkowice 9:1
Bramki: Jakub Nachyła (sześć), Jakub Ogrodnik (dwie), Bartosz Bernard

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Michał Moroń - Norbert Maśka, Kamil Sojka, Dawid Lazar, Adam Góralczyk, Bartosz Bernard, Jakub Ogrodnik, Jakub Nachyła, Oskar Sobek oraz Dominik Zych.
________________________________________________________

MKS Iskra Pszczyna - Beskid Skoczów 4:0
Bramki: Jakub Nachyła (dwie), Bartosz Bernard, samobójcza

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Michał Moroń - Oskar Sobek, Kamil Sojka, Dawid Lazar, Bartosz Bernard, Adam Góralczyk, Jakub Ogrodnik, Jakub Nachyła, Kacper Beberok oraz Maksymilian Grygier, Jakub Czorny, Norbert Maśka, Maciej Homan, Dominik Zych.

Tomasz Kropidło, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Żaki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj