pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 1014

IV liga: Proste błędy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Trzecioligowy Pniówek Pawłowice w starciu z Iskrą odkrył niemal wszystkie słabe punkty zespołu z Pszczyny i je wykorzystał. W rozegranym na boisku w Świerklanach meczu sparingowym GKS okazał się zespołem zdecydowanie lepszym.

IV liga: Pniówek Pawłowice - Iskra 28.02.2015
fot. Andzejek


W wykonaniu pszczynian zdecydowanie słabsze było piersze 45 minut. To zespół Pniówka prowadził grę, a Iskra głównie próbowała destabilizować poczynania rywali. Dwukrtonie jednak ta sztuka się nie udała. W pechowej 13 minucie gry Glenc wykorzystał brak zdecydowania w defensywie Pszczyny i przejął piłkę i w sytuacji sam na sam minął Mrzyka i z ostrego konta umieścił futbolówkę w bramce. Po 10 minutach ten sam zawodnik tym razem wystąpił w roli typowego egzekutora bowiem po strzele swojego kolegi i dopadł do odbitej przez Mrzyka piłki i z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Pniówka.
W pierwszy 45 minutach Iskra praktycznie nie zagroziła bramce rywali, a trzy strzały z dystansu nie mogły sprawić problemów golkiperowi z Pawłowic.

Nieco lepiej Iskra wypadła po przerwie, gdzie wypracowała sobie dwie-trzy dogone sytuacje do zdobycia bramki kontaktowej, ale zabrakło wykończenia. Z kolei Pniówek grał spokojnie i sprawał, że mecz ma pod kontrolą. Udowodnił to w 73 minucie gry, kiedy to będący na 16 metrze Szczyrba miał sporo miejsca i czasu, aby przygotować piłkę na strzał i umieścić ją niemalże w oknie twierdzy Misia.

Do pierwszego spotkania w lidze pozostały jeszcze trzy tygodnie i trzeba mocno popracować, aby wyeliminować proste błędy w defensywie, bo tych w meczu z Pniówkiem było zdecydowania zbyt dużo.

GKS Pniówek Pawłowice - MKS Iskra Pszczyna 3:0 (2:0)
1:0 Glenc (13.), 2:0 Glenc (24.), 3:0 Szczyrba (75.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Łukasz Mrzyk (46. Łukasz Miś), Damin Kraus, Bartłomiej Grabczyński, Paweł Zjawiński, Mateusz Włodarczak, Wojciech Dragon, Piotr Górnicki, Kacper Żupa, Adam Maślorz, Rafał Klaja, Artur Cybulski oraz Michał Czyż, Kamil Bezak, Kamil Pancer, Andrzej Żur, Michał Prusek, Tomasz Ryguła. Trener Jan Furlepa

Andzejek
źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Seniorzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj