pless.pl

Reklama

Sport

  • 1 marca 2015
  • wyświetleń: 2267

Powiatowe zawody szachowe

24 lutego w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie zostały rozegrane Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach. Każdy z zawodników miał przeznaczone 15 minut na rozegranie partii, a pojedynków było w sumie 7. Do punktacji drużynowej wliczano wyniki dwóch najlepszych szachistów ze szkoły.

Powiatowe zawody szachowe - 24.02.2015 · fot. SP18


Najlepszą Szkołą Podstawową okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic, którą reprezentował Dominik Szmidt i Krystian Kurzaj. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18 z Pszczyny (dla drużyny punktowali Szymon Mejsak i Wojciech Gruszka), a trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4 z Pszczyny (liderem drużyny był zwycięzca klasyfikacji indywidualnej - Krystian Kozubek, wspierał go Stanisław Błach).

W klasyfikacji dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Pszczyny (Julia Skura i Karolina Więcek), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18 z Pszczyny (Dorota Miklewska i Alicja Ryś), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 z Pszczyny (Dominika Wiewióra i Irina Prakopik). Wśród chłopców z gimnazjów wygrało Gimnazjum nr 2 z Pawłowic (najlepszy w turnieju Witold Klepek i Jakub Majewski), drugie miejsce Gimnazjum nr 1 z Pawłowic (Radosław Babisz i Szymon Faruga), a trzecie miejsce Gimnazjum nr 4 z Pszczyny (Kamil Kozubek i Dawid Piekorz).

Największą atrakcją zawodów chyba jednak nie były partie rozgrywane podczas zawodów, ale pokaz gry "na ślepo". Ubiegłoroczny brązowy medalista Olimpiady Sportów Umysłowych- Witold Klepek rozegrał partie nie patrząc na szachownicę. Do zwycięstwa wystarczyło "tylko" wyobrażenie w myślach szachownicy i podanie ruchów przeciwnika! Tym samym Witek dołożył do 7 zwycięstw w turnieju, jeszcze jedno.

Paweł Więcek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.