pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 17 lutego 2015
  • wyświetleń: 1108

LS: Lider powiększa przewagę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zadyszki doznały zespoły, które nie tak dawno były liderami rozgrywek. Wykorzystuje to Team Sosnowiec, który powiększa swoją przewagę nad resztą stawki.

Liga Siatkówki LS 10. kolejka
fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój
Team Sosnowiec dzięki wygranej w 10. kolejce z KM&BM i przy równoczesnych porażkach Graffiko oraz Korfantego Devils, powiększył przewagę w tabeli.

10. kolejka rozgrywana była w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, a rozpoczęła się od ciekawego pojedynku pomiędzy Team'em Sosnowiec, a KM&BM Pszczyna. W pierwszym secie bliżej zwycięstwa było KM&BM, które prowadziło już 21:17. Rywale zabrali się jednak za odrabianie strat i zdołali odwrócić losy tej części meczu, którą wygrali 25:23. To pozwoliło na pewniejsze prowadzenie gry w kolejnej partii, która również padła ich łupem. W trzeciej odsłonie role się odwróciły, dzięki czemu pszczyński skład przedłużył swoje szanse w tym meczu. W czwartym secie sosnowiczanie nie pozostawili przeciwnikom żadnych złudzeń. Wygrali do 12, a cały mecz 3:1.

Team Sosnowiec - KM&BM Pszczyna 3:1 (25:23, 25:18, 19:25, 25:21)
MVP meczu: Adam Świerczyna (Team Sosnowiec)

Trzeciej porażki z rzędu doznali "Diabły z Korfantego". Światełkiem w tunelu dla ekipy Marka Nowoka jest jednak to, że w meczu z Best Boys'em zdobyli punkt. Zaczęło się bardzo obiecująco, bo od wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie. Po zmianie stron rolę się jednak odwróciły i mimo że set zaczął się od 5:0 dla zespołu Wojciecha Kowalskiego, to zakończył się wygraną jego drużyny na przewagi. W kolejnym znów lepsi byli strumienianie, zaś przebieg czwartego był podobny do drugiego - pięciopunktowa przewaga "Best'ów", a wygrana ostatecznie dwoma "oczkami". Tie-break należał do czechowiczan, którzy wygrali 3:2.

Korfantego Devils Strumień - Best Boys Czechowice-Dziedzice 2:3 (25:17, 24:26, 25:21, 23:25, 11:15)
MVP meczu: Maciej Musioł (Best Boys)

Również bez zwycięstwa w 10. kolejce znaleźli się siatkarze Graffiko. Porażkę niedawnego lidera rozgrywek z ADS-em Zabrzeg można nawet upatrywać w charakterze niespodzianki. Co prawda była to porażka po pięciosetowym spotkaniu, ale mogło być jeszcze gorzej. Po dwóch partiach zabrzeżanie prowadzili 2:0. Zespół Łukasza Janusa zdołał doprowadzić do remisu, ale w tie-break'u zdecydowanie triumfował ADS.

ADS Zabrzeg - Graffiko Strumień 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 20:25, 15:9)
MVP meczu: Szymon Białek (ADS Zabrzeg)

Antistress Brzeszcze - Zryw Pszczyna - przełożony na 8 marca.

11. kolejka zostanie rozegrana 1 marca w hali POSiR w Pszczynie. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.

11. kolejka LS, hala POSiR w Pszczynie, 1 marca 2015 roku
9.00 ADS Zabrzeg - Antistress Brzeszcze
10.30 Best Boys Czechowice-Dziedzice - Team Sosnowiec
12.30 Graffiko Strumień - KM&BM Pszczyna
14.00 Zryw Pszczyna - Korfantego Devils Strumień.

Organizatorzy przewidują, że w marcu zostanie zakończona runda zasadnicza i odbędzie się pierwsza część play-off. Mecze będą się odbywać co tydzień.

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj