pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 14 lutego 2015
  • wyświetleń: 2750

Brąz Mistrzostw Polski w curlingu

Od 9 do 12 lutego 2015 roku w Krynicy Zdrój odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w curlingu. Gminę Pawłowice reprezentowała drużyna KS Warszowice "TPA" w składzie: Małgorzata Pękal (skip), Ewa Nogły, Kornelia Masny i Paulina Frysz. Dziewczęta, dla których była to pierwsza przygoda z grą w finałach, pokazały hart ducha zdobywając trzecie miejsce i zostając brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski.

KS Warszowice
KS Warszowice "TPA".


Na tym jednak nie koniec gminnych akcentów w Krynicy. W związku z chorobą jednej z gliwickich zawodniczek, w ramach współpracy pomiędzy klubem KS Warszowice i AZS Gliwice, na mistrzostwach zadebiutowała jeszcze jedna zawodniczka - Magdalena Herman - córka trenera Damiana Hermana.

Zadebiutowała - i od razu stanęła na najwyższym stopniu podium. Ponieważ dziewczęta AZS-u wygrały mistrzostwa, nasza curlerka miała możliwość "posmakowania" złota, stając się najmłodszą mistrzynią Polski w historii curlingu.

Dzięki sukcesom drużyn z naszego województwa - trener Damian Herman - koordynator szkolenia młodzieży na Śląsku - po raz kolejny odebrał statuetkę za pierwsze miejsce w klasyfikacji województw.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.