• 6 lutego 2015
  • wyświetleń: 2702

5 medali na Mistrzostwach Śląska!

Za nami pierwsza część sezonu halowego. Zawodnicy MKS ISKRA Pszczyna od początku wykazali się znakomitym przygotowaniem do sezonu halowego 2015. Padło wiele świetnych rezultatów. Wszyscy zawodnicy ustanawiali rekordy życiowe.

W sobotę, 24 stycznia w Brzeszczach (sprinty, skoki) oraz 25 stycznia w Spale (biegi okrężne, tu rywalizowali również młodzicy) odbyły się Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Reprezentanci pszczyńskiego klubu zdobyli 5 medali.

Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych - 24-25.01.2015 · fot. MKS Iskra

Debiutująca w kategorii juniorek młodszych Natalia Mach wygrała zarówno skok w dal, jak i trójskok, osiągając przy tym świetne wyniki: 5,44m w skoku w dal i 11,74 w trójskoku. Ten drugi wynik, to aktualnie najlepszy wynik w kraju w kategorii juniorek i juniorek młodszych. Osiągnięte wyniki zaowocowały powołaniem Natalii na Międzynarodowy Miting w Bratysławie-Olimpijskie Nadzieje 2015.

Dobrze spisał się także kolega Natalii, Mikołaj Zatorski, który 24 stycznia zdobył srebrny medal w skoku w dal, zaś dzień później w Spale wywalczył brązowy medal w biegu na 600m z wynikiem 1,28,49s.

W Spale o tytuł Mistrza Śląska walczyli również młodzicy. Na dystansie 300m Jacek Majewski zdobył srebrny medal. Biegi na tym dystansie odbyły się na niezwykle wysokim poziomie. Jacek mimo przebiegnięcia dystansu w czasie 37,64s, czyli szybciej od dotychczasowego rekordu Śląska (37,76s) nie zdołał wygrać zawodów. Ostatecznie zdobył tytuł Wicemistrza Śląska (jest to jednocześnie drugi rezultat w kraju).

Dobrze spisał się także w biegu na 600m kolejny nasz młodzik Adrian Zieleźnik, który uzyskał wynik 1,35,18s (rekord życiowy) i zajął siódme miejsce.

Przed młodzikami Mistrzostwa Śląska w sprintach i skokach w Brzeszczach, zaś przed juniorami Mistrzostwa Polski w Toruniu (13-15.02.2015). Do tych zawodów lekkoatleci przygotowują się na zgrupowaniu w Węgierskiej Górce.