Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 stycznia 2015
  • 29 stycznia 2015
  • wyświetleń: 7185

Szaman w najlepszej dziesiątce!

W sobotę oficjalnie ogłoszono wyniki rankingu "Najlepsza Dziesiątka Polskich Kolarzy Roku 2014". Wśród wyróżnionych sportowców znalazł się pochodzący z Suszca Szymon "Szaman" Godziek!

Szymon "Szaman" Godziek · fot. www.redbullcontentpool.com


Popularny "Szaman" zajął 10. miejsce w prestiżowym rankingu kolarskim w Polsce. 24-latek z Suszca otrzymał wyróżnienie za udział w legendarnej imprezie freerideowej Red Bull Rampage, w której wystartował jako pierwszy Polak w historii.

- Wyróżnienie to jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ponieważ odmiana grawitacyjna kolarstwa, którą ja się pasjonuję, jest mniej znana w Polsce - komentuje Szymon "Szaman" Godziek.

Szymon znalazł się w czołówce rankingu najlepszych kolarzy w Polsce razem z mistrzem świata w kolarstwie szosowym Michałem Kwiatkowskim, zwycięzcą Tour de Pologne Rafałem Majką oraz najlepszym w Tour of Norway Maciejem Paterskim.

Top 10 plebiscytu na najlepszego polskiego kolarza w 2014 roku:
1. Michał Kwiatkowski
2. Rafał Majka
3. Przemysław Niemiec
4. Katarzyna Pawłowska
5. Maciej Paterski
6. Maja Włoszczowska
7. Eugenia Bujak
8. Kasia Niewiadoma
9. Agnieszka Skalniak
10. Szymon Godziek

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.