Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 listopada 2014
  • 22 listopada 2014
  • wyświetleń: 12429

Sportowa impreza dla chorej Ani

Za nami:

Mieszkająca w Kryrach 1,5 roczna Ania Czarnula choruje na bardzo rzadki nowotwór. Dziewczynka potrzebuje terapii, której koszt wynosi ok. 200 tys. zł. Aby zebrać potrzebną sumę, w Suszcu zorganizowana zostanie sportowa impreza połączona z występem Ireneusza Krosnego.

W najbliższą niedzielę, 23 listopada w godzinach 14-17.00 w hali sportowej w Suszcu odbędzie się impreza charytatywna "Gramy dla Ani". W programie przewidziano mecze piłki nożnej, występ mażoretek, wstęp na siłownię, konkursy dla kibiców, licytacje oraz degustacje. Główną atrakcją wydarzenia będzie występ Ireneusza Krosnego.

gramy dla Ani


Ania Czarnula jest niezwykle pogodną dziewczynką, która uwielbia spędzać czas ze swoją siostrą Wiktorią oraz bawić się zwierzątkami i klockami.

W grudniu 2013 roku w wieku zaledwie 7 miesięcy Ania została skierowana na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Zabrzu, gdzie rozpoznano u niej bardzo rzadki nowotwór - Histiocyzę z komórek Langerhansa w postaci wieloogniskowej. Natychmiast podjęto leczenie i dziewczynka przeszła już sześć cykli chemioterapii. Guzy nieco się zmniejszyły, ale organizm zrobił się odporny na preparaty.

W chwili obecnej, aby ratować jej życie, niezbędne jest podanie leku o nazwie Clofarabine (Evoltra), którego koszt nie jest refundowany przez NFZ w przypadku choroby, z którą zmaga się Ania. Rodzice muszą więc zapłacić za niego pełną cenę. W zależności od reakcji dziecka, cała terapia będzie kosztować od 180 do 240 tysięcy złotych. Jest to kwota nieosiągalna dla rodziny Ani.

Rodzina, znajomi i przyjaciele zwracają się więc z prośbą o wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza kwota, liczy się i daje szansę na dalsze leczenie Ani i jej powrót do zdrowia.

Wsparcie pieniężne można wysyłać na konto Fundacji Iskierka:


Fundacja ISKIERKA
na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
28 1050 0099 6781 1000 1000 0375
cel szczegółowy: "Ania Czarnula"

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.