Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 8 października 2014
  • wyświetleń: 2390

Awans Kingi na I Grand Prix Polski

W dniach 26 - 28 września w Nowej Rudzie odbywał się pierwszy turniej Grand Prix Polski Młodziczek.

Kinga Krawczyk
Kinga Krawczyk - zawodniczka ULKTS Pszczyna.


Kinga Krawczyk uczennica SP Radostowice, która reprezentuje ULKTS Pszczyna bardzo dobrze zaprezentowała się na Mistrzostwach Polski. Był to pierwszy start tej zawodniczki na tym szczeblu, więc na zawody jechaliśmy, aby sprawdzić, na jakim poziomie jesteśmy i na jakim poziomie jest nasze szkolenie.

Aby dostać przepustkę do turnieju głównego Kinga musiała przejść eliminacje, w których startowało 25 zawodniczek. Turniej był rozgrywany w grupach, po cztery zawodniczki w każdej. Tylko dwie zawodniczki wychodziły z grupy do turnieju głównego. Kinga jednak bardzo dobrze grała, można powiedzieć że w ogóle nie przejmowała się rangą zawodów, grała naprawdę imponująco i wygrała dwa pojedynki przegrywając jedną partię.


  • Krawczyk K. - Szymczyk Natalia (UKS Huragan Sosnowiec) 8/11, 8/11, 14/12 = 0/3
  • Krawczyk K. - Malczewska Natalia (SCKIS HALS Warszawa) 8/11, 12/10, 11/8, 11/7 = 3/1
  • Krawczyk K. - Krupa Natalia (KS Gorce Nowy Targ) 7/11, 11/9, 11/9, 6/11, 12/10 =3/2.


Drugie miejsce w grupie dało Kindze awans do turnieju głównego Mistrzostw Polski.

W turnieju głównym startowało 64 zawodniczek, które w pierwszej fazie turnieju rozgrywały mecze w grupach i podobnie jak w turnieju eliminacyjnym, tylko dwie zawodniczki wychodziły z grupy i walczyły dalej o jak najlepsze miejsce. Kinga w grupie spotkała zawodniczki grające różnymi stylami, np. kombi atak, atak szybki oraz grę defensywną. Były to bardzo wymagające zawodniczki, różne style, wymagające pewnego doświadczenia i taktyki gry. Pomimo wielkich ambicji i dobrej gry Kingi, nie udało się wyjść z grupy. Ostatecznie Kinga Krawczyk została sklasyfikowana w końcowej stawce turnieju, ale i tak jest to duży sukces.

Serdeczne podziękowania dla Pana Witolda Spendla właściciela Piekarni Vito z Radostowic za zakup strojów sportowych dla zawodniczek.

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.