• 21 września 2014
  • wyświetleń: 521

Zacięta walka juniorów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Dziewięć goli i cztery rzuty karne - sporo działo się w niedzielne przedpołudnie na boisku Piast w starciu juniorów pszczyńskiej Iskry z Polonią Łaziska.

Juniorzy: Iskra - Polonia Łaziska 21.09.2014

- W niedzielny ranek zawodnicy Iskry podejmowali ciężkiego rywala z Łazisk. Mecz od początku zapowiadał się ciekawie, ponieważ każda z drużyn miała okazje do strzelenia bramki z gry. Początkowo bardziej mogła się jednak podobać gra Polonii, ale pszczyńską defensywę dzielnie trzymali Żupa z Kmiecikiem. Podczas pierwszej połowy różnie się działo. Drużyna przeciwna zasługiwała na bramkę, ale to jednak Ploch ze środka pola wypuścił sam na sam z bramkarzem Michała Prusaka, a ten wykończył 100% sytuację. Późniejszy etap gry został zdominowany przez nasz zespół, co zaowocowało drugą bramką Michała po perfekcyjnym podaniu od Kamila Komrausa.

Po tych dwóch bramkach wyluzowaliśmy się i zabrakło koncentracji, przez co pozwoliliśmy sobie na dwa koszmarne błędy. Najpierw Dębski niepotrzebnie faulował zawodnika drużyny przeciwnej w polu karnym, a kilkadziesiąt sekund później Jaworski skopiował wyczyn kolegi powalając w szesnastce zawodnika Polonii. Tym oto sposobem dwa razy postawiliśmy Przemka przed zawodnikiem z Łazisk, który pewnie wykorzystał obie jedenastki. Na szczęście jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy do głosu doszedł Michał Prusek, który po faulu na Kamilu Bałuchu, perfekcyjnie wykończył rzut karny i do końca pierwszej połowy dociągnęliśmy wynik 3:2.

W drugiej połowie grała już praktycznie tylko nasza drużyna, bowiem podopieczni Szymona Żurawieckiego sprawdzali się perfekcyjnie, a szczególnie Michał Prusek, który strzelił swojego czwartego gola w meczu, z rzutu karnego. Piątą bramkę dla Iskry strzelił Mateusz Ploch po bardzo ładnej kontrze i dograniu z prawej strony Kamila Bałucha. Niespełna 10 minut później w podobnej sytuacji znalazł się Michał Wiera, który też się nie pomylił i strzelił bramkę na 6:2. W końcówce meczu znowu się wyluzowaliśmy i straciliśmy bramkę na 6:3, lecz do końca nasze prowadzenie nie uległo zmianie