Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 16 września 2014
  • wyświetleń: 2000

Tenisistki walczyły o I ligę

Tenisiści stołowi z ULKTS Pszczyna rozpoczęli sezon 2014/15.
Już w pierwszą sobotę września dziewczęta uczestniczyły w Półfinałach Śląskiej Ligi Juniorek, które rozgrywane były w Łaziskach Górnych.

tenisistki ULKTS
Tenisistki ULKTS Pszczyna. · fot. ULKTS


W turnieju startowało 16 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy, z których trzy najlepsze zespoły awansują do I Ligi ŚLJ. W pierwszym meczu niestety przegraliśmy z drużyną z Tychów, ale wygrana z II drużyną z Chybia pokazała, że możemy powalczyć i wygrać kolejne pojedynki, co potwierdziło się w kolejnym zwycięskim starciu z drużyną z Orzesza.

Pozostał mecz z drugim zespołem JKTS Jastrzębie o trzecie miejsce w grupie i o awans do I ligi. Niestety po dobrym początku wszystko
się zmieniło. Przeciwniczki grały coraz pewniej, a nasze zawodniczki popełniały coraz więcej błędów. W konsekwencji to drużyna z Jastrzębia wywalczyła awans.

Skład drużyny z Pszczyny: Ryguła Magdalena, Piórko Emilia, Krawczyk Kinga, Kłapyta Zofia.

Natomiast w ubiegły weekend w Jastrzębiu rozegrany został I WTK Młodziczek, w którym startowała Krawczyk Kinga i Staroń Wiktoria. Obie zawodniczki zaprezentowały się dobrze, zajmując miejsca w górnej połówce tabeli (17. oraz 24. miejsce). W zawodach startowało 51 zawodniczek.

W niedzielę Kinga Krawczyk, Zofia Kłapyta i Wiktoria Staroń grały w Łaziskach Górnych, gdzie rozgrywany był I WTK Kadetek. Dobrze zaprezentowała się Kinga, która zakończyła turniej na czwartej rundzie.

Janusz Friebe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.