pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 5 września 2014
  • wyświetleń: 1342

Ryszył nowy sezon w PALP-ie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Swoje rozgrywki zainaugurowała Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska. Na trzech szczeblach rozgrywkowych zagra w sumie 37 drużyn.

Mieszko Pszczyna Superpuchar PALP 2014
Mieszko Pszczyna zdobyło Superpuchar PALP. Sezon 2014/20115 w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej rozpoczęty! · fot. POSiR Pszczyna


Najwięcej zespołów zagra tym razem w III lidze - 13. W tym gronie jest czterech beniaminków: Fanpak Piasek, Złomowisko Radostowice, Cannabia Brzeszcze, FC Staude Studzionka. W I i II lidze rywalizować będzie po 12 drużyn.

W pierwszym meczu sezonu Las Palmas Tychy wygrało 1:0 z Vein'em Jankowice. Autorem pierwszej bramki w sezonie był Martyn Chodziakiewicz. Co ciekawe gol ten padł w ostatniej minucie spotkania. Tradycyjnie rozegrano również mecz o Superpuchar PALP. Zagrali w nim Mieszko Pszczyna (mistrz PALP 2014) oraz OKS ZRB Matyszkiewicz Poligon (zdobywca Pucharu Ligi PALP 2014). Aż 8:2 wygrali obrońcy mistrzowskiego trofeum. Stawką tego meczu był nie tylko Superpuchar, ale oczywiście również ligowe punkty.

Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska to rozgrywki dla miłośników piłki nożnej organizowana przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Spotkania rozgrywane są na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a także boisku "Piast" przy ZS nr 1 w Pszczynie.

Wyniki, tabele, terminarze i wszelkie statystyki Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej znajdują się w dziale "PALP".

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj