pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 26 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1014

Trzy punkty w kiepskim stylu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Pierwszy mecz na boisku w Pszczynie rozegrała druga drużyna pszczyńskiej Iskry i po raz drugi w tym sezonie zainkasowała komplet punktów. Choć zwycięzców się nie sądzi, to przyznać trzeba, że tym razem gra pozostawiała wiele do życzenia.

II zespół: Iskra - Wisła Mała 24.08.2014
fot. Andzejek


Derbowy mecz z Wisłą Małą w wykonaniu Iskry nie był udany. Już pierwsze minuty pokazały, że na grząskim boisku przy ulicy Bogedaina lepiej czują się goście. W trzeciej minucie gry po raz pierwszy gorąco było pod bramką Rakowskiego. Rzut wolny z 17 metrów zatrzymał się na słupku pszczyńskiej twierdzy. Podobnie było kwadrans później, kiedy z pomocą Iskrze ponownie przyszedł słupek.

Zawodnicy z Pszczyny grali nerwowo, chaotycznie i bardzo niedokładnie, toteż składnych akcji było w tym fragmencie gry jak na lekarstwo. Nic więc dziwnego, że to zawodnicy z Wisły Małej sprawiali lepsze wrażenie. Mimo to w końcówce pierwszej odsłony meczu jedna z nielicznych akcji pszczynian dała prowadzenie gospodarzom. Piłkę na lewej stronie przejął Wojciech Dragon i wyłożył ją na 5 metr do nadbiegającego Grajcarka, który dopełnił formalności ustalając wynik po pierwszych 45 minutach.

Druga odsłona nie zaczęła się wcale lepiej, ale z biegiem czasu groźniej zaczęli atakować gracze Iskry. Świetną okazję zmarnował wprowadzony po przerwie Grygier, który będąc w cztery oczy z bramkarzem gości nie trafił w bramkę. Niewiele lepiej spisał się kilka chwil później Wojciech Dragon, który w sytuacji sam na sam trafił w nogę goalkeepera z Wisły. Sytuacja nieco się uspokoiła 20 minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to wprowadzony chwilę wcześniej Amadeusz Grzonka, po rzucie z autu uderzeniem głową z 8 metrów podwyższył prowadzenie Iskry.

Wisła przebudziła się jeszcze w końcówce meczu, lecz mimo bardzo chaotycznej momentami obronie miejscowych Rakowski nie dał się pokonać i trzy punkty pozostały w Pszczynie.

Cieszy zwycięstwo, choć szkoda, że odniesione w tak kiepskim stylu.

MKS Iskra Pszczyna - LKS Wisła Mała 2:0 (1:0)
bramki: 1:0 Michał Grajcarek (40.), 2:0 Amadeusz Grzonka (70.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Radosław Rakowski, Tomasz Ryguła, Paweł Zjawiński, Mateusz Machoń (67. Dawid Grębosz), Bartosz Bednorz, Dawid Wdowiak (78. Kamil Czerwiński), Mateusz Dragon, Wojciech Dragon, Mateusz Zamojda, Radosław Operchalski (46. Adam Grygier), Michał Grajcarek (61. Amadeusz Grzonka). Trener: Szymon Stawowy

B klasa: MKS Iskra Pszczyna - LKS Wisła Mała 24.08.2014 · fot. Andzejek

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj