pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 18 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3537

Sylwia Indeka na igrzyskach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

Młoda pszczyńska lekkoatletka - Sylwia Indeka wraz z grupą 15 polskich lekkoatletów wyleciała 11 sierpnia roku do Nankin, gdzie w dniach 16-26 sierpnia odbędą się 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

Do dawnej stolicy Chin przybędzie blisko 4000 młodych i utalentowanych sportowców z ponad 200 krajów świata. W tym gronie znalazło się 59 polskich zawodników. Najliczniejszą grupę w polskiej ekipie stanowić będą lekkoatleci.

- Mamy reprezentantów w 21 dyscyplinach (w programie igrzysk jest ich 28). Reprezentacja liczy 59 zawodników, 4 lata temu w Singapurze były 43 osoby. Należy wspomnieć o lekkoatletach, którzy stanowią najliczniejszą grupę - jest ich 16: 7 dziewcząt i 9 chłopców - mówi serwisowi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Ewelina Wawrynkiewicz z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, która w Nankin będzie szefem misji.

Wszyscy sportowcy swoje nominacje olimpijskie odebrali w dzień wylotu w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Sylwia wystartuje w biegu eliminacyjnym na dystansie 1500m w piątek 22 sierpnia o godzinie 19:40 (13:40 naszego czasu).

Sylwia Indeka leci do Nankin

new / pless.pl
źródło: MORiS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj