pless.pl

Reklama

Sport

  • 14 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 952

Obozowy remis z Cracovią

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj

Przebywający na obozie piłkarskim w Maniowach zawodnicy z rocznika 2002 rozegrali we wtorek sparingową potyczkę z rok młodszymi kolegami Cracovii. Mecz był świetną okazją, aby przetestować kilka nowych elementów gry.

Trampkarze: Cracovia Kraków - Iskra 12.08.2014
fot. Szymon Żurawiecki


Komentarz trenera Marcina Pastuszki:
"W ramach obozu przygotowawczego w Maniowach rozegraliśmy sparing z drużyną rocznika 2003 Cracovii. Potraktowałem ten mecz głównie jako przetarcie przed ligowymi starciami na dużych boiskach, w 9-osobowych składach. Jak na początki przestawiania się na nowy system wyglądało to całkiem dobrze. Elementy taktyczne, dopóki zawodnicy byli odpowiednio skoncentrowani, wykonywane były bez zarzutów. Już na początku spotkania objęliśmy prowadzenie po bramce Oskara Sobka, który wykończył świetną akcję oskrzydlającą Bernarda. Bliźniaczą wręcz sytuację stworzyliśmy kilka minut później i objęliśmy prowadzenie 2-0. Pod koniec pierwszej połowy, kiedy gra zaczęła być bardzo szarpana straciliśmy bramkę po pięknym uderzeniu zawodnika Cracovii z rzutu wolnego. Druga połowa przyniosła śmielsze ataki Cracovii i momentami zmuszani byliśmy do głębokiej defensywy, jednak dzięki temu była możliwość wyprowadzenia kontrataków. Gdyby nie brak dokładności to można było strzelić kilka bramek więcej. Natomiast jedną ze swoich sytuacji wykorzystały "Pasy" i mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 2-2. Reasumując, na pewno cieszy mnie postawa zarówno pod kątem realizacji założeń przedmeczowych, jak i kwestia podjęcia walki fizycznej. Graliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem, zaawansowanym technicznie i taktycznie. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków, jednakże rywal wskazał nad jakimi elementami musimy się dalej skupiać i doskonalić."

Cracovia Kraków - MKS Iskra Pszczyna 2:2 (1:2)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Kościelny - Beberok, Wieciech, Czorny - Ogrodnik, Góralczyk - Nachyła, Sobek, Bernard oraz Ochot, Czulak, Maśka, Lazar, Sojka

Marcin Pastuszka
źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Żaki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj