Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 14 sierpnia 2014
  • 11 września 2014
  • wyświetleń: 2706

VIII Miedźniański Rajd Rowerowy

Jak co roku w pierwszą sobotę września odbył się kolejny VIII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego. W jasno zielonych koszulkach przy ciepłej i słonecznej pogodzie wystartowało 550 osób pokonując trasę długości ponad 33 km.

Pierwszy odcinek rajdu prowadził z parkingu przy basenie w Woli do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Świerczyńcu. Na terenie przyszkolnym organizatorzy rozdali wśród uczestników soczki i batoniki regeneracyjne oraz odgadywano hasło konkursowe, które w tym roku brzmiało: "100% radości z rodzinnej miłości". Po 45 minutowej przerwie kolumna rajdu wyruszyła na drugi odcinek, kończąc go na nowo wybudowanym stadionie Ludowego Klubu Sportowego "Sokół" w Woli.

VIII Miedźniański Rajd Rowerowy - 6.09.2014 · fot. GOSiR Miedźna


Zmęczonych cyklistów przywitały kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli częstując cyklistów pyszną grochówką. Następnie rozpoczął się konkurs z nagrodami. Wyłoniono najliczniejszą rodzinę, którą została rodzina Janoszów z Woli w składzie: Jerzy, Renata, Justyna, Grzegorz, Piotr i Anna otrzymując kosz "obfitości" ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Miedźna Stanisława Karbowego. Najstarszym uczestnikiem rajdu był Józef Stawowy z Woli, a najmłodszą Faruga Alicja również z Woli.

Na zakończenie konkursu z nagrodami wylosowano 2 nagrody główne: na weekend w górach ufundowany przez Nadwiślańską Agencję Turystyczną z Tychów pojedzie Józef Stawowy z Woli (najstarszy uczestnik rajdu), a rowerem ufundowanym przez sklep rowerowy Natan w Woli odjechała Agata Mietlińska z Jedliny.

Na zakończenie rajdu Wójt Gminy Miedźna podziękował wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom, służbom zabezpieczającym i organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy masowej oraz zaprosił na następny rajd w przyszłym roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.