pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 sierpnia 2014
  • 3 września 2014
  • wyświetleń: 3855

Turniej tenisa o Puchar Burmistrza

22, 23 oraz 30 sierpnia na kortach tenisowych przy ulicy Bratniej odbywał się III Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza z okazji Dni Pszczyny 2014. Podczas trzech dni do rywalizacji przystąpiło 41 uczestników w kategoriach do 10, 12 oraz do 18 lat, a także w kategorii open kobiet i mężczyzn.

W piątek 22 sierpnia w turnieju walczyło 8 zawodników w kategoriach do 10 ,12 i 18 lat chłopcy i dziewczynki. W kategorii do lat 10 chłopców bezkonkurencyjny okazał się Adam Ingram .Wśród dziewczynek w tej samej kategorii zwyciężyła Sandra Kurczyna. Zacięta rywalizacja przebiegała w kategorii do 12 lat chłopców. W finale Daniel Marcisz , który przyjechał z Żor pokonał Kacpra Janusza. W kategoriach do 18 lat zwyciężyli Klaudia Sorek oraz Tomasz Kuś.

Dni Pszczyny 2014: Turniej tenisa ziemnego - 22.08.2014 · fot. BM, GregTeam


Następnego dnia do rywalizacji przystąpiło 24 uczestników w kategorii open mężczyzn, którzy przyjechali nawet z Czech (Jiri Pytela) oraz z Niemiec (Grzegorz Grin). Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali licznie przybyli kibice. Do półfinału awansowali trzej rozstawieni tenisiści: Michał Nowicki (1), Tomasz Kuś (2), Jiri Pytela (4).

Na drodze do awansu do półfinału rozstawionemu z numerem 3 Pawłowi Operchalskiemu stanął Tomasz Bałuch i to właśnie on dołączył do najlepszej czwórki turnieju. Mecze półfinałowe zaplanowane były na niedzielę 24 sierpnia, niestety niesprzyjające warunki pogodowe zmusiły organizatorów na przeniesienie turnieju na najbliższą sobotę 30 sierpnia.

Dni Pszczyny 2014: Turniej tenisa ziemnego kat. open - 23.08.2014 · fot. BM / pless.pl, GregTeam


W pierwszym sobotnim półfinale spotkali się Tomasz Bałuch oraz Tomasz Kuś. Po bardzo zaciętym meczu lepszy okazał się Tomasz Kuś i to on awansował do finału. Drugi półfinał nie odbył się, ponieważ Jiri Pytela nie mógł dojechać w tym dniu i oddał ten mecz walkowerem na korzyść Michała Nowickiego. Tym samym w finale spotkała się turniejowa "dwójka" i "jedynka".

Początek meczu finałowego to zdecydowana dominacja Michała Nowickiego, który nie popełniał żadnych błędów i zwyciężył w pierwszy secie 6:2. Przy stanie 4:1 w drugim secie na jego korzyść wydawało się, że zwycięstwo w tym meczu jest już bardzo blisko. Jednak doping licznie zebranych kibiców spowodował, że Tomasz Kuś z minuty na minutę grał coraz lepiej. Doprowadził do wyrównania 4:4, a później wygrał dwa kolejne gemy i wygrał seta 6:4. Trzeci set to wspaniały tenis w wykonaniu obydwóch tenisistów. Zbudowany dopingiem kibiców oraz coraz lepszą grą Tomasz Kuś okazał się jednak lepszy i wygrał trzeciego seta 6:3, tym samym po raz pierwszy zwyciężył w kategorii open w turnieju o Puchar Burmistrza Pszczyny.

Po meczu Michał Nowicki podkreślił, że porażka w tym meczu nie boli tak bardzo, ponieważ pokonał go jego uczeń. Obydwaj zawodnicy nie ukrywali zadowolenia z tego, że mogli zaprezentować swój najlepszy tenis przed pszczyńską publicznością, licząc ,że zgromadzone dzieci i młodzież pójdą w ich ślady.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy z rąk Burmistrza p. Dariusza Skrobola otrzymali puchary i dyplomy. Wśród uczestników turnieju zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Paweł Operchalski okazał się szczęśliwcem, któremu udało się wylosować nagrodę główną: tablet, ufundowany przez głównego sponsora - Biuro Podróży Polan.

- Dziękujemy bardzo Urzędowi Miasta Pszczyna , Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Pszczyńskiemu Towarzystwu Sportowemu oraz naszym sponsorom firmie Polan i Molbud, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć. Liczba przybyłych zawodników oraz kibiców w tegorocznym turnieju umacnia nas w przekonaniu ,że niebawem Pszczyna może stać się jednym z ważniejszych ośrodków tenisowych w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą walkę na korcie i zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz na następne turnieje tenisowe organizowane na kortach przy ul. Bratniej - komentują organizatorzy Turnieju.

BM, PKTN GregTeam / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.