Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1511

Dobry początek w Katowicach

Udanie sezon 2014/2015 rozpoczęła pszczyńska Iskra. Na boisku w Katowicach pszczynianie zdobyli dwie bramki i wywalczyli pierwsze trzy punkty, a gdyby wykorzystali sytuacje bramkowe wygraliby jeszcze wyżej.

IV liga: Podlesianka Katowice - Iskra 09.08.2014
fot. Andzejek


Pierwsze fragmenty meczy zdecydowanie dla Iskry. Bardzo aktywny był Chrysteczko, który najpierw przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem, chwilę później główkował w poprzeczkę, a już w 29 minucie z bliskiej odległości trafił w słupek.

W 23 minucie spotkania pada pierwsza bramka. Po dograniu Adama Maślorza z rzutu wolnego z 20 m w pole karne obrońca ubiegł Bartłomieja Grabczyńskiego i skierował piłkę do własnej siatki.

Dobre sytuacje miał też dwukrotnie Maślorz i Klaja. Ten pierwszy w 12 minucie będąc 8 metrów od bramki uderzył silnie, ale piłkę z linii wybił głową dobrze ustawiony obrońca, a kilka minut później zbyt lekko uderzał z głowy prosto w ręce bramkarza. Z kolei Rafał Klaja przestrzelił z 10 metrów. Z dystansu próbował także Bezak, ale także ponad poprzeczką.

Gospodarze w pierwszej części meczu mięli tylko jedną dobrą sytuację, kiedy to po błędzie w defensywie z 8 metrów napastnik źle trafił w piłkę i przestrzelił minimalnie ponad bramką.

W 53 minucie wychodzącego na czystą pozycję Chrysteczkę sfaulował bramkarz i sędzia wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem w środek bramki po ziemi podwyższył prowadzenie pszczynian.

72 minuta gry i kolejną 100% sytuację marnuje Iskra. Andrzej Żur dopada do bezpańskiej piłki na na 8 metrze i posyła ją wysoko nad poprzeczką.

IV liga: Podlesianka Katowice - MKS Iskra Pszczyna - 9.08.2014 · fot. Andzejek


Podlesianka Katowice - MKS Iskra Pszczyna 0:2 (0:1)
bramki: 0:1 (23. - samobójcza), 0:2 Michał Chrysteczko (54.- karny)

MKS Iskra Pszczyna gra w składzie:
Radosław Rakowski, Adam Gruszka, Bartłomiej Grabczyński, Michał Czyż, Kamil Żemła, Kamil Bezak, Adam Maślorz, Adam Grygier (66. Benedykt Wiera), Michal Grajcarek (66. Andrzej Żur), Rafał Klaja (83. Mateusz Zamojda), Michał Chrysteczko (75. Wojciech Dragon). Trener: Wojciech Jarosz

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM