pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1911

ATS Jakub z Pucharem Starosty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Zwycięstwem ATS-u Jakub Pszczyna zakończył się XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zespół dowodzony przez Łukasza Jarczoka triumfował w tych zmaganiach po raz drugi z rzędu, a czwarty w całej historii.

ATS JAkub Puchar Starosty 2014 b
ATS Jakub znów wygrał w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. · fot. POSiR Pszczyna


XIV Turnieju o Puchar Starosty Pszczyńskiego - wyniki tunriju głównego
XIV Turniej o Puchar Starosty Pszczyńskiego - wyniki I dzień

W XIV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie rywalizowało 23 zespoły. Zawody rozgrywane były na Kompleksie Sportowym "Moje Boisko - Orlik 2012" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie i trwały dwa dni. Pierwszego dnia wszystkie drużyny rozgrywały eliminacje grupowe. Do turnieju głównego awans wywalczały po dwie najlepsze drużyny. Zespołom, którym się nie powiodło miały prawo rywalizować w Turnieju Pocieszenia.

Drugiego dnia rozgrywek do rywalizacji w ramach Turnieju Piocieszenia przystąpiło osiem zespołów. W tym gronie byli m.in. silna ekipa Profi M Tec, która uchodziła za faworyta turnieju. Zespół Bartosza Poczkajskiego potwierdził swoje aspiracja awansując do meczu finałowego razem z połączonymi składami grających dotychczas w PALP-ie: Multiformu i Brygady Kryzys. I to właśnie oni zwyciężyli w Turnieju Pocieszenia, wygrywając finałowy mecz 1:0.

W turnieju głównym rywalizowało 12 drużyn, które ponownie przystąpiły do rywalizacji grupowej. Mecze na tym etapie były bardzo wyrównane, ale nie brakowało w nich emocji. Każde potknięcie powodowało, że szanse na awans do ćwierćfinału drastycznie spadało. Awansu do fazy pucharowej nie uzyskali: OKS ZRB Matyszkiewicz, Relaks Katon Pub, POSiR Pszczyna i Las Palmas. W ćwierćifnałach pewnie swoich rywali pokonali: ATS Jakub (Tymczasowa) i Dziubaski Reanimacja (Mieszko). W dwóch pozostałych spotkaniach po regulaminowych 12-stu minutach gry był remis i o awansie decydowały rzuty karne. Te lepiej strzelali gracze Termexu (w swoich derbach z Ełką) oraz Alma Team (z Sew-Metem).

Również rzuty karne trzeba było egzekwować, żeby wyłonić finalistę z pary ATS Jakub - Termex. Po remisie 0:0 w decydującej rozgrywce lepiej poradzili sobie ci pierwsi. Zespół Artura Kasprzyckiego był rekordzistą pod względem strzelania karnych w XIV Turnieju o Puchar Starosty. Pszczynianie strzelali rzuty karne jeszcze w meczu o miejsce 3. oraz w drugiej rundzie grupowej, żeby wyłonić 1. miejsce w grupie. Co ciekawe oba te spotkania rozgrywane były z zespołem Dziubaski Reanimacja, który ostatecznie zajął 3. miejsce.

Finał był ciekawym pojedynkiem. Po kilku miniutach gry Alma wyszła na prowadzenie po bramce Bronisława Nachlika. "Jakuby" nie rezygnowały. Do remisu doprowadził Aleksander Kędzior, zaś chwilę później z autu piłkę wrzucił Łukasz Jarczok, a Rafałowi Drzyzdze nie pozostało nic jako tylko przyłożyć głowę do futbolówki, która chwilę później zatrzepotała w siatce. ATS Jakub "dowiózł" przewagę do końca i po ostatnim gwizdku mógł rozpocząć zwycięski taniec.

Chwilę później z rąk starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy gracze "Jakubów" odebrali główne trofeum. Nagrody i upominki, które wręczał również Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, trafiły nie tylko do najlepszych drużyn, ale również do Mateusza Krawczyka, który wygrał konkurs indywidualny. Tym razem polegał on na strzeleniu bramki z połowy boiska. Niby proste, ale blisko 20-osobowa grupa uczestników tej zabawy, miała oczy zasłonięte specjalnymi goglami.

XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, 2-3 sierpnia, boisko "Orlik" w Pszczynie
1. ATS Jakub Pszczyna, 2. Alma Miedźna, 3. Dziubaski Reanimacja, 4. Termex Pszczyna, 5-8. Ełka Team Pszczyna, Tymczasowa Bielsko-Biała, Sew-Met Piasek, Mieszko Pszczyna, 9-11. OKS ZRB Matyszkiewicz, Relaks Katon Pub, POSiR Pszczyna, 12. Las Palmas Tychy, 13. Multiform/Brygada, 14. Profi M tec, 15-16. Piasek United, Absens Carens, 17. Fanpak, 18. OKS Poligon, 19-20. Szybkie Banany, Davex Pszczyna, 21-23. ConstrucotR Tychy, Rapid Bielsko-Biała, Young Power.

Najlepszy zawodnik: Gabriel Sochacki (Alma Miedźna)
Najlepszy bramkarz: Rafał Danel (Termex Pszczyna)
Najlepszy strzelec: Marcin Chrobaszczyk (Dziubaski Reanimacja) oraz Łukasz Osemlak (Ełka Team)
Najlepszy zawodnik Turnieju Pocieszenia: Przemysław Niesyto (Multiform/Brygada)
Zwycięzca konkursu indywidualnego: Mateusz Krawczyk (Tymczasowa).

Skład zwycięzców:
Łukasz Jarczok, Patryk Stalmach, Marcin Górny, Rafał Drzyzga, Michał Ziebura, Jacek Banet, Marcin Dudziak, Aleksander Kędzior, Maciej Grygier, Tomasz Paszek.

Foto-galeria z XIV Turnieju Piłki Nożnej znajduje się na facebook'owym koncie POSiR-u.

new / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj