• 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 2958

Mistrzostwa Juniorów w pływaniu

15 i 16-latkowie z klubu MUKS Gilus Gilowice od 18 do 20 lipca walczyli o jak najwyższe miejsca w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim i Gliwicach.

W siedzibie wojewody lubuskiego na starcie zjawiło się 267 szesnastolatków z 97 klubów. Zawodnicy MUKS Gilus Gilowice, wychowankowie trenera Sławomira Formasa oraz absolwenci Gimnazjum nr 1 w Woli, w składzie: Katarzyna Michalska, Marek Brauntsch oraz Karol Trela mogą pochwalić się 3 finałami A i 3 finałami B, w tym dwoma medalami (1 złoty, 1 srebrny).

Dwa medale z Gorzowa do domu zawiezie Karol Trela, który na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zdobył srebrny medal przegrywając ze swoim najgroźniejszym rywalem Karolem Zbutowiczem z Kormorana Olsztyn o 0,11 s.

Tytuł Mistrza Polski zawodnik MUKS Gilus wywalczył natomiast na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Na 50 metrów stylem klasycznym przypłynął w finale A na 4. miejscu przegrywając medal o 0.08 s. Dalej naukę i sportową karierę Karol Trela będzie kontynuować w SMS Racibórz.

Oprócz Karola bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Gilusa: Marek Brauntsch na dystansie 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym, 50 metrów motylkowym oraz 200 metrów zmiennym uzyskał swoje rekordy życiowe. W następnych sezonach Marek swój talent będzie rozwijać w SMS Oświęcim. Z kolei Katarzyna Michalska, finalistka Mistrzostw Polski na dystansach
50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym ustanowiła nowe rekordy życiowe. Zajęła odpowiednio 10, 11 i 13 miejsce. Swój talent rozwijać będzie w SMS Racibórz.

Mistrzostwa Juniorów w Pływaniu - 18-20.07.2014 · fot. Sławomir Formas

Z kolei w Gliwicach na starcie zjawiło się 387 piętnastolatków ze 114 klubów. Zawody stały na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki - aż czterokrotnie zawodnicy poprawiali Rekordy Polski. W Mistrzostwach Polski bardzo dobrą formę zaprezentowali zawodnicy MUKS Gilus Gilowice: Gabriela Fuks oraz Kacper Murański.

Kacper Murański 4-krotnie występował w finałach poprawiając swoje życiowe rezultaty. Na 50 metrów stylem motylkowym zajął 9. miejsce wygrywając finał B i bijąc swój życiowy rezultat o 2 s. Na dystansie o połowę dłuższym w finale A zakończył wyścig na 5. miejscu, poprawiając swój najlepszy rezultat o 3 s. W konkurencji 200 metrów stylem motylkowym w finale A po zaciętej walce zajął 6. miejsce, poprawiając poprzedni rekord o 8 s. Z kolei na dystansie 200 metrów stylem zmiennym zajął 10. miejsce, poprawiając swoją życiówkę o 7 s.

Świetnie zaprezentowała się także Gabriela Fuks, która ustanowiła cztery rekordy życiowe, poprawiając je o blisko 5 sekund. Na dystansie 100 metrów style motylkowym zajęła 33. miejsce, 200 metrów stylem motylkowym zajęła 25. miejsce, zaś 200 metrów stylem klasycznym zajęła 21. miejsce.