• 14 lipca 2014
  • wyświetleń: 1695

LA: Sześć medali

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Za nami pierwsza część sezonu lekkoatletycznego, który dla lekkoatletów pszczyńskiej Iskry zakończył się dorobkiem 6 medali i uzyskaniem kilku bardzo dobrych rezultatów. Chociaż, jak to w sporcie bywa, mogło być lepiej.

O dużym pechu może mówić Natalia Mach, już w pierwszym starcie na bieżni uzyskała znakomity wynik w biegu na 300m - 41,79s (5 wynik w Polsce w całej pierwszej części sezonu letniego w kategorii młodziczek i II klasa sportowa), niestety później pojawiła się drobna, aczkolwiek długotrwała kontuzja, która zmusiła Natalię do rezygnacji z kilku ważnych startów.

Znakomicie zastąpili ją dwaj pozostali młodzicy: Mikołaj Zatorski i Jacek Majewski. Na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Częstochowie 14 czerwca ten pierwszy został srebrnym medalistą w skoku w dal (5,99m i obronił tytuł Vice-Mistrzowski z hali), zaś Jacek zajął najbardziej nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce, przegrywając brązowy medal zaledwie o 1 centymetr. (5,84m rekord życiowy).

Czego jednak nie udało się zdobyć na skoczni Jacek wywalczył na bieżni. W biegu na 300m pokonał linie mety na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal uzyskał przy tym znakomity rekord życiowy 38,02s.

Lekkoatletyka: Wiosna 2014 · fot. Monika i Marek Biela

Swoim rekordem życiowym w biegu na 600m może pochwalić się także Adrian Zieleźnik - 1.39,54s.

Na pozostałe medale nie musieliśmy długo czekać, gdyż 18 czerwca w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci Młodszych i Starszych.

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska Dzieci Starszych w skoku w dal wywalczył Dominik Pala, który zdeklasował rywali skacząc na odległość 5,24m, zaś jego młodsza siostra Sonia Pala, także w skoku w dal zdobyła srebrny medal w kategorii Dzieci Młodszych (rocznik 2003 i młodsze - 4,22m ze strefy - rekord życiowy).

Kolejne dwa medale srebrny i brązowy zostały wywalczone również na skoczni w dal przez nasze zawodniczki w kategorii Dzieci Starsze (rocznik 2001-2002) Klaudie Łakotę (II miejsce - 4,33m) i Urszulę Ryś (III miejsce - 4,31m). W tym samym konkursie wysoką piątą lokatę , zajęła nasza kolejna zawodniczka Agnieszka Machowicz (4,24m).

W biegu na 600m na ósmej pozycji uplasowała się Alicja Szczygieł, która startowała z rywalkami o rok starszymi, uzyskała ona nowy rekord życiowy 1?56,42s.

Uzyskane wyniki Natalii, Jacka i Mikołaja dały podstawę do powołania tych zawodników na letnie obozy Wojewódzkiej Kadry Śląska Młodzików.

Wszyscy nasi zawodnicy łącznie z naszymi "kadrowiczami wyjadą także na sierpniowy obóz klubowy do Szczyrku.

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna