pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 lipca 2014
  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 2999

Foto: Integracyjny Turniej Szachowy

Już od 10 lat na hali Miejskiego Ośrodka w lipcu rozgrywane są jedne z liczniejszych i silniej obsadzonych zawodów. Nie inaczej było w tym roku. W czterech grupach startowało łącznie 110 zawodników.

W grupie OPEN zwyciężali faworyci- pierwsze miejsce pewnie zajął Marcin Krzyżanowski, drugie Piotr Mulet, trzecie Piotr Mucha, a czwarte Kamil Kubica. Takie rezultaty sugerowałyby, że rywalizacja była nudna i przewidywalna. Tak jednak nie było, bo poza pierwszym miejscem wyniki ważyły się do ostatniej chwili. Pierwszą kobietą w turnieju była reprezentantka Ukrainy Anna Maria Havryshkievich.

X Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy - 15.07.2014 · fot. UM Pszczyna


W grupie B (dzieci do lat 12) konkurentów rozgromiła Zuzanna Kulpa (8,5 pkt na 9 możliwych). Drugie miejsce zajął Piotr Namyślak i Szymon Ficek. Jak zawsze najliczniej były reprezentowane dwie najmłodsze grupy - dzieci do lat 10. i dzieci do lat 8. W grupie C wygrał Dominik Kubica, który wyprzedził Emilię Dyląg oraz Maksymiliana Kopyckiego. W grupie dzieci do lat 8. zwyciężył Mateusz Gorzołka, który wyprzedził Bartosza Goszyka i Mateusz Myrmusa.

X Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy - 16.07.2014 · fot. BM/pless.pl


Mały jubileusz sprawił, że organizatorzy pomyśleli o dodatkowych atrakcjach. Dzieci mogły zmierzyć się w symultanie z arcymistrzynią Joanną Worek. Mimo tego, że arcymistrzyni rozgrywała jednocześnie kilkanaście partii nie osłabiło to jej czujności i zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. Sporą atrakcją były również szachy ogrodowe.

X Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy - 07.2014 · fot. MORiS


Warto dodać, że szachy cieszą się coraz większą popularnością- w turnieju brali udział szachiści z różnych stron i w różnym wieku- najstarszy uczestnik miał 89 lat, a najmłodszy zaledwie 5.

X Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy - 07.2014 · fot. Danuta Pławecka

źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.