pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1604

Udany weekend badmintonistów

Pszczyńscy badmintoniści pracowicie i skutecznie spędzili miniony weekend.

Tryumf w zawodach Elity na Litwie zanotował Paweł Pietryja. Wspólnie z Anetą Wojtkowską (LKS Technik Głubczyce) pokonali wszystkich przeciwników i stanęli na najwyższym stopniu podium.

To jednak nie jedyny sukces Pawła. W grze deblowej, z Miłoszem Bochatem (MLKS Solec Kujawski) dotarli do półfinału, gdzie trochę pechowo ulegli Rosjanom. Tym samym Paweł przywiózł z Wilna dwa medale.

Spokojnie o przyszłość kolejnych pokoleń badmintonistów Plesbadu można myśleć po wynikach juniorów młodszych. W Ropczycach rozegrano Grand Prix. Kornelia Marczak wraz z Robertem Mirgą (LKS Technik Głubczyce) wygrała turniej mikstów. W deblu z Patrycją Derewiecką (UKS Kiko Zamość), zajęła miejsce trzecie.

Dobrze zaprezentował się także pszczyński mikst: Patrycja Jonderko i Alan Ostrowski. Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Dobrze zagrali także najmłodsi adepci badmintona. W słowackiej Ilavie odbył się turniej Ilava Mini Cup. Drużynowo nasi zawodnicy (Daria Zimnol, Julia Pławecka, Kuba Brudek i Wiktor Pelka) zajęli piąte miejsce. Blisko medalu w turnieju indywidualnym był Kuba - ostatecznie zajął miejsce czwarte. Trochę wcześniej turniej ukończyły dziewczynki: Julia zajęła miejsce 5/6, Daria 7/8. Wiktor uczył się od swoich starszych kolegów (jest o 2 lata młodszy).

Damian Pławecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.