pless.pl

Reklama

Sport

  • 15 maja 2014
  • wyświetleń: 3897

Ośrodek z Łąki na wystawie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

1 maja na Rynku Głównym w Krakowie otwarto wystawę plenerową "Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej", ukazującą współczesną architekturę Śląska i Małopolski. Wśród wielu obiektów znalazł się również projekt Ośrodka Sportów Wodnych w Łące autorstwa Piotra Kuczii.

W ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej autorzy ekspozycji zaprezentowali najciekawsze obiekty architektoniczne ze Śląska i Małopolski zbudowane w ciągu ostatniej dekady dzięki funduszom unijnym i środkom własnym samorządów województw.

wystawa
fot. Mariusz Krzyżowski


Wśród prezentowanych obiektów ważne miejsce zajął Ośrodek Sportów Wodnych zaprojektowany przez Piotra Kuczię. Obiekt oficjalnie został otwarty w 2008 roku. Celem projektu było poszerzenie oferty programowej w zakresie turystyki poprzez stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportów wodnych na terenie gminy.

ośrodek sportów wodnych
fot. Mariusz Krzyżowski


Również projekt domku ekologicznego z Łąki odnosi sukcesy. Tym razem będzie wystawiony w Madrycie. Wcześniej można go było oglądać w Warszawie, Wrocławiu, Berlinie oraz Wiedniu.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj