pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1070

Pierwsze sukcesy na szosie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj

5 kwietnia było rozegrane kryterium uliczne w Dzierżonowie wygrali Edyta Gołek i Małgosia Manowska . A w dniu 06.04.2014 został oficjalnie otwarty szosowy sezon kolarski w Polsce.Na otwarcie sezonu przyjechali Czesi,Niemcy,Słowacy, Litwini.

Start wspólny Sobótka
kobiety open i juniorka
elita/orlik
juniorka mł
junior mł
młodziczka
młodzik

Kryterium uliczne Dzierżoniów
żak
młodzik
młodziczka
junior mł
juniorka mł
elita kobiet + juniorka

W pierwszy dzień pogoda nie sprzyjała kolarzom było zimno, padał deszcz . Pierwsi na starcie stanieli żaki w której Małgosia Manowska nie dała szans swoim rówieśniczką zwyciężając swoją kategorie.Potem wyruszyły młodziczki razem z juniorkami młodszymi . W kategorii młodziczki po złoto sięgała Edyta Gołek. W juniorkach młodszych Kasia Migdoł zajęła 15 miejsce . Następnie na starcie pojawili się młodzicy w tej kategorii Piotr Marcoń zajął 28 miejsce, Michał Szklanny nie ukończył wyścigu. W juniorach młodszych Kacper Piechaczek, Mateusz Manowski zajęli kolejno 26,32 miejsce, Ryszard Mendygrał nie ukończył wyścigu . W juniorkach Joanna Szklanny zajęła 19 miejsce. Również wystartowała kategoria masters w tej kategorii Krzysztof Piechaczek zajął 5 miejsce.

W wyścigu w Sobótce w juniorach młodszych było ponad 160 zawodników z całej Polski,Czech,Słowacji,Niemiec w tej kategorii nasz Mateusz Manowski zajął 42 miejsce, Kacper Piechaczek 77, Ryszard Mendygrał 112 miejsce, w młodziczkach Edyta Gołek miała pecha wywróciła się i złapała gumę . W juniorkach młodszych Kasia Migdoł zajęła 21 miejsce .W młodzikach Piotr Marcoń zajął 37 a Michał Szklanny 68 miejsce a w juniorkach Joanna Szklanny 17 miejsce. W wyścigu orlików Adam Koryczan zajął 34 a Paweł Gruszczyk 38 miejsce.

"Sezon dopiero się rozpoczął i wiele wyścigów jest jeszcze przed nami" powtarza dyrektor sportowy Klaudiusz Migdoł.

Mateusz Manowski, źródło: LK UKS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

LK UKS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.